Головна » 2017 » October » 14 » «Музичні діалоги» пам’яті Федора Стравінського
15:39
«Музичні діалоги» пам’яті Федора Стравінського
«Музичні діалоги» пам’яті Федора Стравінського

12 жовтня у Художньому музеї відбулась культурно-мистецька акція «Музичні діалоги». Вона була присвячена пам’яті Федора Стравінського (батька одного з найвідоміших композиторів ХХ століття Ігоря Стравінського) в рамках XIV Музичного фестивалю «Стравінський та Україна».

Художній музей з радістю долучився до низки подій фестивалю, адже випала чудова нагода згадати ім’я луцького скульптора Олега Байдукова (1954 – 2011) – автора бронзового погруддя композитора, яке було встановлене у 1994 році біля музею Ігоря Стравінського в Устилузі напередодні проведення Першого всеукраїнського фестивалю «Стравінський та Україна». На жаль, невідомі вандали викрали цей твір, що стало великим ударом для мистецької громадськості Волині, а також – і для самого автора. Після смерті Олега Байдукова сестрою художника Світланою Байдуковою було передано Художньому музею на постійне зберігання низку його творів. Найпомітнішими з-поміж них були ескізні варіанти до бронзового погруддя Ігоря Стравінського в Устилузі – єдині артефакти, які свідчать про масштабну роботу митця в процесі створення пам'ятника. Про ці та інші факти з життя Олега Байдукова – яскраву особистість у художньому житті Луцька – розповіла Зоя Навроцька, завідувач музею.

Символом мистецької акції став один із варіантів скульптурного портрету Ігоря Стравінського. Його експонування стало можливим завдяки добродійній допомозі Михайла Штика, який спроектував і створив конструкцію, за допомогою якої твір набув репрезентативного вигляду.

Окрасою події також став подружній фотопортрет батьків Ігоря Стравінського – Федора Гнатовича та Ганни Кирилівни Холодовської.

Незмінний організатор фестивалю від 2005 року та його модератор Василь Ворон познайомив гостей із біографією Федора Стравінського, представив присутнім молодих вокалістів музичних академій Києва, Львова, Гданська (Павел Буцкі, Михайло Кушлик, Марія Петрів, Інна Федорій та Назарій Федитник). Вони виконали твори І. Стравінського, В. А. Моцарта, К. Даньковича, Е. Гріга та українські народні пісні в обробці А. Кос-Анатольського, М. Лисенка, Л. Ященка. Майстерний супровід співу виконували на роялі концертмейстери Вікторія Ковальчук та Ольга Козлан.

Усі присутні мали чудову нагоду насолодитись мистецтвом, музикою і дружнім спілкуванням!

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 591 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]