Головна » 2015 » November » 10 » Музейні посиденьки
13:43
Музейні посиденьки
Музейні посиденьки

   9 листопада у конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбувся перший захід із циклу «Музейні посиденьки» на тему «Українське слово на Волині в часи випробувань (кін. XIX – поч. XX cт.)», присвячений Дню української писемності та мови.

   Головна мета заходу – надати слово музейним предметам, здатним оживити і наблизити події з життя конкретних людей, котрі напряму стосуються збереження української писемності, мови, культури на Волині в складних історичних умовах політичної влади іноземних держав.

   Учасники заходу – студенти спеціальності «Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, оглядали виставку із фондових колекцій музею. Серед її експонатів: документи про освіту російських навчальних закладів на Волині, свідоцтво про закінчення курсу навчання в Мілушській народній школі Луцького повіту 1918 р., світлини приміщень волинських парафіяльних шкіл, польської та російської гімназій, стрілецьких шкіл, першого уроку в українській школі 1916 р., фото учнівських випусків та вчителів Луцької української гімназії 1920-х рр., оригінальні фотолистівки, зокрема: Української парламентарної репрезентації в польському сеймі та сенаті виборів 1922 р., листівка, видана Товариством імені Лесі Українки для збору коштів на розбудову Луцької української гімназії 1929 р., зображення вулиць і майданів Луцька 1920-х рр.

   Фотодокументальні джерела доповнили ряд шкільних речей початку XX ст.: чорнильниці з перами, гасова лампа, дзвіночок, будильник, зошит тощо.

   У невимушеній атмосфері музейних посиденьок, під час бесіди за чаюванням гості ознайомились із цікавими фактами історії свого краю, зокрема: про стан освіти Волинської губернії у складі Росії, приїзд родини Косачів, просвітницьку діяльність легіону Українських січових стрільців, Волинське воєводство у складі Польщі, подвижницьку працю на благо українців сенаторки Олени Левчанівської, спогади про Луцьку українську гімназію.

   Завершились «Музейні посиденьки» обговоренням проблематики української писемності на Волині в контексті історії та сьогодення.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 871 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]