Головна » 2018 » March » 26 » Музей волинської ікони запрошує на презентацію виставки «Великодній дивосвіт»
16:37
Музей волинської ікони запрошує на презентацію виставки «Великодній дивосвіт»
Музей волинської ікони запрошує на презентацію виставки «Великодній дивосвіт»

27 березня 2018 року о 14 год. у Музеї волинської ікони відбудеться відкриття виставки «Великодній дивосвіт», присвяченої пам’яті митрополита Волинського і Луцького УПЦ Ніфонта – величної духовної постаті в історії православної церкви, істинного сина волинської землі, доброго пастиря і мудрого духівника.

Музей волинської ікони тісно співпрацював і щиро дружив з цією непересічною людиною. Перше знайомство музейних працівників із о.Ніфонтом (тоді настоятелем Свято-Троїцького храму у с. Рудка-Козинська Рожищенського району) відбулося ще у 80-их роках ХХ ст. Тоді до музею ним були передані ікони XVIII ст. «Богородиця Одигітрія», «Христос Вседержитель», «Новозавітна Трійця», «Моління» та «Святий Миколай», що знаходилися на горищі церкви, а через багато років Владика побачив ці образи вже відреставрованими у музеї. Митрополит Ніфонт освячував нове приміщення музею у 2001 році і тоді подарував музею ікону «Богородиця» XVII ст., яку можна побачити на виставці. Митрополит Ніфонт мав мудру, виважену, далекоглядну і правильну позицію — збережені сакральні скарби Волинського краю мають бачити всі люди, вони повинні бути у музеї і слугувати духовному зростанню суспільства. Перші наукові конференції та експедиції відбувалися з благословення та за фінансової підтримки Владики. Владика став ініціатором відновлення традиції хресних ходів до Холмської Чудотворної ікони Богородиці. Він особисто брав у них участь, своєю присутністю надихав прочан на щирі молитви і щедрі пожертви на реставрацію волинських святинь. Митрополит був частим гостем на виставках і конференціях, презентаціях і тематичних заходах. На таких урочистостях ним були подаровані музею більше двадцяти стародруків, плащаниця, скатертини і килим ручної роботи волинських майстринь. Завдяки його особистим старанням музей має унікальні книги, факсимільні видання - Пересопницьке Євангеліє XVI ст., Луцьке Євангеліє XIV ст. і Луцький Псалтир 1384 р. Останнім дарунком, 2 квітня 2015 р., стала колекція з більш як сотні сувенірних пасхальних яєць і великодніх композицій, більша частина якої (70 експонатів) демонструється на виставці.

Відвідувачі музею матимуть унікальну можливість познайомитися з сучасним мистецтвом виготовлення сувенірних пасхальних яєць. Експонати різноманітні за матеріалами, технікою виготовлення та тематикою зображення. Високими художніми якостями вирізняються дерев’яні яйця, виконані у техніці лакової мініатюри з зображеннями Богородиці, Воскресіння Христового, старовинних храмів. Наївність і щирість народного світосприйняття передана у розписі пасхальних яєць з використанням національної тематики, квіткової орнаментики, побутових сцен (писанка-«матрьошка», гуцулький орнамент). Вирізняються вишуканістю декоративні яйця з напівкоштовного каміння і мінералів (онікс, агат) та дерев’яні мальованки квітковим візерунком, привезені з Єрусалиму. Пасхальні яйця з порцеляни, фаянсу вражають різноманітністю розпису золотом та кобальтом квіткових та сюжетних композицій. Захоплюють тонкою ювелірною роботою майстрів яйця-шкатулки, виконані у техніках філіграні, кольорової емалі та інкрустації стразами. Викликають зацікавленість підвісні сувенірні пасхальні яйця, виконані в техніці аплікації і вишивки бісером та люрексом по оксамиту і бісерівки-восківки, виготовлені у майстернях Корецького, Михнівського та Зимненського монастирів. Окрім сувенірних пасхальних яєць на виставці можна побачити сувенірні композиції з глини («Квочки») роботи родини Васильєвих (м.Смоленськ). Оригінальні експонати виставки доповнені світлинами, які розповідають про моменти перебування митрополита Ніфонта у музеї.

Джерело: Музей волинської ікони

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 536 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]