Головна » 2016 » January » 8 » Музей Волинської ікони і у різдвяні дні переживає аншлаг
15:23
Музей Волинської ікони і у різдвяні дні переживає аншлаг
Музей Волинської ікони і у різдвяні дні переживає аншлаг

   Власне, як каже завідувач музею Тетяна Єлісєєва, у них традиційно на свята не закриваються, образно кажучи, двері. Музей волинської ікони є найбільш відвідуваним туристичним і культурним об’єктом Волині, у цьому йому поступається навіть середньовічний луцький замок. Можливо тому, що замки є і в інших місцях, а ось такої ексклюзивної колекції, як у цьому музеї, більше нема ніде. Бо волинська школа іконопису сформувала у свій час те, що тепер називають волинською іконою. А головне, що ці скарби вдалося врятувати під час експедицій науковців по волинських церквах, коли богоборча влада їх закривала. У таких експедиціях брала участь і Тетяна Єлісєєва, а очолював їх мистецтвознавець Павло Жолтовський. Знайдені у звичайних сільських церквицях древні ікони були вміщені в запасники краєзнавчого музею, згодом з’явилася і музейна експозиція. А завдяки тодішньому голові Волинської ОДА Борису Клімчуку музей отримав окреме, споруджене саме для нього приміщення.

   Відвідувачі були у музеї і в передноворічні та післяноворічні дні, а також і перед самим Різдвом завітала велика група працівників газової галузі з різних областей України, для якої організували перебування на Різдво у Луцьку. Крім власне Музею волинської ікони вони відвідали ще один луцький ексклюзив – Музей історії Луцького братства. Тетяна Єлісєєва розказує, що найбільше враження на екскурсантів (а були тут переважно люди зі Сходу та Центру України) справила чудотворна Холмська ікона Богоматері. Біля неї потім і молилися, і плакали, про щось своє, потаємне розмовляючи з Богородицею.

   Волинські музеї не працювали лише 1 і 7 січня, а в усі інші дні працюють, і є відвідувачі з Києва, Дніпропетровська та інших міст України, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

   Запрошуємо відвідати віртуальну екскурсію Музеєм волинської ікони на сайті «Україна Incognita».

Джерело: День

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 880 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]