Головна » 2018 » November » 20 » Музей, у якому зупинили… дитинство
14:10
Музей, у якому зупинили… дитинство
Музей, у якому зупинили… дитинство

У Луцькому районі є місце, де можна на певний час відволіктися від дорослих турбот і знову відчути себе маленьким. Це Історичний музей села Княгининок Центру культури, дозвілля та спорту, – повідомляє «Волинь-нова».

Тут можна оглянути унікальну виставку — «Світ українського дитинства», творцями якої є директор цього закладу, майстер із виготовлення народних іграшок Андрій Бондарук та його помічниця і друга половинка — художниця Ірина Сардак (обоє на фото).

Подружжя зібрало давні українські забавки, а також відтворені нині за старовинними зразками. І, що цікаво, особливо для юних відвідувачів, усі вони — інтерактивні, бо ними можна побавитися.

Найдавніший експонат виставки — брязкальце 1894 року.

А іграшка «Молоточки» зроблена з дерева без жодного цвяха. Мініатюрний керамічний посуд, збережений тут, ще називали «монетками», бо давали як решту, коли господиня купувала горщики й миски. Про це розповіла під час екскурсії пані Ірина.

Показала й грабельки, як на старому фото у малої Лесі Українки. У музейній кімнаті відведено місце і для волинської колиски, і для візочка із Сумщини. Про смак дитинства наших дідусів і бабусь мимоволі нагадує старовинна медогонка…

Такими іграшками бавилися ще наші прабабусі

Але поки що не розкриватиму всіх цікавинок, аби ви самі при нагоді оглянули їх тут.

До слова, Андрій та Ірина, заручившись підтримкою рідних і кількох друзів, не просто збирають пам’ятки нашої минувшини, а й вивчають їхнє походження.

Загалом у сільському музеї, історія створення якого розпочалася ще в 1990-ті роки з кабінету народознавства в тодішній школі-інтернаті, представлені експонати не тільки з населених пунктів Княгининівської об’єднаної територіальної громади, а й з усієї України. Здебільшого це предмети домашнього вжитку, хранителькою яких тривалий час була Валентина Якимівна — мама Андрія Бондарука.

Нині молодий директор музею вдячний голові ОТГ Олені Твердохліб, за сприяння якої зроблено паспорт цього закладу, виділено кошти для придбання меблів та оргтехніки і на заробітну плату його керівникові.

Світлана ЗОЗУЛЯ

Переглядів: 370 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]