Головна » 2016 » July » 9 » Музей-криївку УПА створять на Ківерцівщині
12:31
Музей-криївку УПА створять на Ківерцівщині
Музей-криївку УПА створять на Ківерцівщині

8 липня в приміщенні Ківерцівської районної ради відбулось засідання круглого столу з розширення туристично-краєзнавчого потенціалу району, зокрема заповідника Цуманська пуща, в т. ч. створення музею-криївки Української повстанської армії в Берестянах та приведення в порядок ряду маловідомих захоронень вояків УПА, що є особливо актуальним в рік 75-річчя створення УПА. Ініціатором круглого столу виступив департамент інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації.

Учасники круглого столу ознайомилися з досвідом функціонування музеїв-криївок УПА в інших регіонах України, зокрема і на територіях національних природних парків. Директор Ківерцівського НПП „Цуманська Пуща” Ігор Квач повідомив про ініціативу місцевої громади облаштувати музей-криївку УПА на території села Липно, яку одноголосно підтримали учасники круглого столу. Також зауважили, що за умови активного долучення до процесу підприємств лісової галузі, органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, побудувати музей можна без залучення бюджетних коштів.

Волинський краєзнавчий музей на нараді представляв його директор Анатолій Силюк, який підтримав пропозицію та гарантував всіляку підтримку в створенні майбутньої експозиції та організації роботи музею-криївки УПА.

Найближчим часом презентують проект відповідного будівництва, до розробки якого залучать проектні організації, науковці та історики.

Категорія: Ківерцівський районний краєзнавчий музей | Переглядів: 804 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]