Головна » 2019 » March » 19 » Музей історії Луцького братства запрошує на лекцію «Жорж Санд зі слов’янських земель. Габріеля Запольська з роду Корвін-Піотровських»
12:03
Музей історії Луцького братства запрошує на лекцію «Жорж Санд зі слов’янських земель. Габріеля Запольська з роду Корвін-Піотровських»
Музей історії Луцького братства запрошує на лекцію «Жорж Санд зі слов’янських земель. Габріеля Запольська з роду Корвін-Піотровських»

Лекція відбудеться 27 березня, початок о 16.00. Вхід вільний.
Лектор – Олена Бірюліна, провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею.

30 березня минає 162 років від дня народження Марії-Габріелі-Стефанії Корвін-Піотровської (1857–1922). Місцем народження в метриці записаний батьківський маєток Підгайці біля Луцька, юнацькі роки пройшли у старих Ківерцях (тепер с. Прилуцьке). В сучасному Прилуцькому до цього дня височіють руїни родинного дому Піотровських – пам’ятки місцевого значення.

Волинська з походження шляхтянка Корвін-Піотровська більш відома як Габріеля Запольська, драматургиня, письменниця, театральна діячка, одна з перших кіносценаристок. Творча самовпевненість прокинулась у дівчинці дуже рано. Маленьку Габріелю колихав у люльці сам Юзеф Ігнатій Крашевський – товариш батька, а вона – вже як письменниця-початківець – «віддячила» метру критикою його пізніх творів.

Відома Габріеля Запольська і як журналіст. Під час акторської кар’єри в Парижі вела огляди паризької моди для польської преси, писала репортажі про маловідомих художників-імпресіоністів. Зібрана нею колекція картин Поля Серюз’є, Поля Гогена, Ван Гога, Каміля Пісарро та інших виставлялась у 1900 році у Львові, де після закінчення акторської кар’єри Габріеля відкрила власний театр. Померла у Львові 17 грудня 1921 року. Похована на Личаківському кладовищі. До наших днів зберігся її надмогильний пам’ятник, який є мистецькою пам’яткою і об’єктом туризму.

Під час лекції діятиме тематична виставка.

Адреса музею: Луцьк, вул. Йова Кондзелевича, 5.
Телефон для довідок: 72-33-71.

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 455 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]