Головна » 2017 » May » 14 » Музей ікони презентував відреставровані експонати
14:27
Музей ікони презентував відреставровані експонати
Музей ікони презентував відреставровані експонати

Напередодні Міжнародного дня музеїв, 12 травня 2017 року, у Музеї волинської ікони відбулася презентація відреставрованих історичних документів, пам’яток іконопису та олійного живопису.

Експонати були відреставровані у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України та Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури м. Києва, з якими багато років співпрацює Волинський краєзнавчий музей та Музей волинської ікони. Серед відреставрованих ікон – «Христос у потирі» 1737 р., «Свята Варвара», «Моління про чашу», «Святий Онуфрій» XVIII ст., «Святі Іоан і Марко» ХІХст.. На виставці вперше були представлені три документи на пергаменті, зокрема: «Альберт-Станіслав Радзивіл про реліквії в костелі єзуїтів в Олиці» 1644 р., «Про використання маєтків єзуїтів у Польщі Севастьяном Козеровським, деканом Олицької колегіати» 1752 р., «Про надання Олицькій колегіаті князем Карлом-Станіславом Радзивілом у довічне володіння землі Ямпольського і Колківського костелів» 1773 р. Надзвичайно цікавим експонатом є Градуал (1642 р. – рукописний літургійний музичний твір, який зберігся у фрагментах (три аркуші).Колекцію західноєвропейського живопису музею поповнив «Портрет Людвига Грохальського», написаний художником Глечарським у Польщі (ХІХ ст.)

Презентацію вела Тетяна Єлісєєва – завідувач Музею волинської ікони.

З цікавими повідомленнями виступили Наталія Шевченко – провідний науковий співробітник наукового відділу хіміко-фізичних досліджень Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Анатолій Силюк – директор Волинського краєзнавчого музею та Наталія Пушкар – головний хранитель Волинського краєзнавчого музею.

Виступаючі розповіли про історію експонатів, співпрацю музеїв Волині з Національним науково-дослідним реставраційним центром України у справі реставрації та дослідження пам'яток сакрального мистецтва краю, поділились планами спільної роботи на майбутнє. Людмила Карпюк – провідний науковий співробітник Музею волинської ікони представила відреставровані пам'ятки учасникам презентації.

Джерело: Музей волинської ікони

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 605 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]