Головна » 2021 » December » 9 » Музей Ігоря Стравінського на Волині: скільки відвідувачів тут приймають та хто опікується маєтком (ФОТО, ВІДЕО)
12:44
Музей Ігоря Стравінського на Волині: скільки відвідувачів тут приймають та хто опікується маєтком (ФОТО, ВІДЕО)
Музей Ігоря Стравінського на Волині: скільки відвідувачів тут приймають та хто опікується маєтком (ФОТО, ВІДЕО)

Музей-садиба Ігоря Стравінського розташована в Устилузі. Нині – це пам’ятка історії національного значення, де розташований музей та місцева музична школа. В рік музей відвідує в середньому три-чотири тисячі туристів. Про це Суспільному розповів його директор Володимир Терещук.

Маєток в Устилузі Ігор Стравінський збудував за власним проєктом. На другому поверсі мав творчу майстерню. Тут він жив з сім'єю щоліта з 1907-го до 1914-го року. Дворянська сім’я мала можливість осінь зиму проводити на курортах Швейцарії, а літо в Устилузі. Тут композитор написав 17 своїх творів, – каже директор музею Володимир Терещук.

У 80-х роках минулого століття садиба Стравінських була у занедбаному стані. Тут був гуртожиток, в якому проживали дві сотні робітників, трактористів, – каже Володимир Терещук. Почали лобіювати питання про повернення маєтку історичної цінності.

Через 30 років, у 2012-му за дорученням Кабміну почали реставрацію приміщення. За рік відновлену садибу відкрили для відвідувачів.

На першому поверсі нині облаштували музей присвячений композитору Ігорю Стравінському. Тут зберігають меблі початку 19-го століття, коли жив Стравінський, фортепіано, фотографії музиканта і членів його сім’ї. На стінах портрети Стравінського видатних художників і автопортрет.

Нині на другому поверсі маєтку Ігоря Стравінського, де він створював нові музичні твори, розташована Устилузька школа мистецтв. Тут навчається понад 100 дітей із трьох сусідніх громад у класах бандури, фортепіано, сольного співу та духових інструментів.

Володимир Терещук розповідає, музей приваблює не лише туристів, а й митців. Каже, приїжджають із подарунками. З його слів, найціннішим із них є повне факсимільне видання рукопису Ігоря Стравінського «Весна Священна» британського видавництва.

Категорія: Устилузький народний музей Ігоря Стравінського | Переглядів: 1564 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]