Головна » 2017 » March » 7 » Ми не маємо права їх забути…
16:02
Ми не маємо права їх забути…
Ми не маємо права їх забути…

З 6 по 8 березня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки перебуває фотовиставка «Герої – серед нас!». Автор світлин – заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України Валерій Мельник. Він виставив фотопортрети волинян, які воюють на сході України.

Недаремно ця виставка експонується в домівці національної поетеси Лесі Українки – борця за долю і волю України. Адже, серед багатьох глибоко-національних рядків її творів, є такі:

[…] завітає та доля жадана
До нашої рідної хати,
До тебе, моя ти Україно мила, кохана,
Моя безталанная мати!

З часів Лесі Українки багато що змінилося. Ми здобули незалежність, набули матеріальних статків. Але на це все посягають вороги України, від яких потрібно боронитися. За прикладом волинян, світлини яких представлені на виставці, боронити Україну може кожний з нас. Хто працею на заводі, хто – у полі, хто – зі зброєю в руках. Герої серед нас, і кожен з нас може бути героєм – головна ідея виставки! Це мають розуміти відвідувачі музею і виставки, у тому числі і молоде покоління колодяжненців – учні місцевої школи, котрі прийшли до музею на відкриття цієї невеликої, але цінної експозиції. Тим більше, що Колодяжне має і своїх Героїв-майданівців і Героїв-воїнів, один з яких, Олег Остапенко, віддав своє життя за Україну. Меморіальна дошка з його портретом встановлена на фасаді школи, у якій навчався Олег, на кладовищі його могила, а на очах батьків вічні сльози. Наші хлопці повинні повертатися живими і з перемогою!

Ми не маємо права їх забути – ні тих, хто залишилися живими, ні тих, хто пішли в інший світ. Бо герої не вмирають, допоки їх пам’ятають.

На відкритті виставки до слова були запрошені голова Колодяжненської селищної ради Філіпчук Олена Сергіївна та настоятель храму Святого Миколая с. Колодяжне Оринчак Іван, який прочитав свій новий вірш (уривок з вірша):

Ми сьогодні латаємо пробоїну,
І складаємо подяку таку:
Слава кожному гідному воїну!
Українському захиснику

Що стоїть на сторожі неба,
Моря й суші, і тут і там…
Ім вклонитися щиро треба,
І просити у Бога нам –

Хай пошле їм здоров’я і сили,
Це найбільші із нагород.
Щоб для віри і правди служили.
Захищаючи свій народ.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 692 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]