Головна » 2018 » October » 1 » «Мандруємо століттями. Гончарство» – в обласному музеї провели інтерактивну екскурсію для дітей
15:42
«Мандруємо століттями. Гончарство» – в обласному музеї провели інтерактивну екскурсію для дітей
«Мандруємо століттями. Гончарство» – в обласному музеї провели інтерактивну екскурсію для дітей

27 вересня 2018 року у Волинському краєзнавчому музеї вдруге провели інтерактивну екскурсію під назвою «Мандруємо століттями. Гончарство», учасниками якої стали учні 2 класу Луцької загальноосвітньої школи №2. Під час заходу юні мандрівники в експозиції відділу давньої історії дізнались про еволюцію глиняного посуду від доби нового кам’яного віку до гончарного промислу на Волині початку ХХ століття.

Школярі із цікавістю слухали розповідь екскурсовода та у спеціальних інтерактивних зонах виконували практичні заняття: розглядали за допомогою збільшувального скла фрагменти давньої кераміки, виготовляли із глини посудинки джгутовим ліпленням та наносили на них різноманітні шнурові та лінійні орнаменти. Із інтересом учні слухали про гончарство Київської Русі та значення клейма на денцях посуду. У наступній інтерактивній зоні, на шляху визначеного маршруту, школярі вигадували власне клеймо для своїх виробів та виконували ряд інших завдань.

Окрема розповідь екскурсовода була присвячена глиняним козацьким люлькам – «носогрійкам», поширенню керамічних іграшок та дрібної пластики у ХVІІІ ст. Також діти дізналися історією порцеляни, «китайський секрет» та діяльність Корецької мануфактури. Разом з екскурсоводом учні оглянули порцелянові вироби, що належали литовському роду Радзивілів.

У ході екскурсії-мандрівки школярам розповіли про волинські гончарні осередки та майстрів-гончарів; особливості виготовлення та продажу їх продукції на ярмарках. Усім було цікаво дізнатись назви та функціональне призначення гончарних виробів, розміщених у експозиції, почути та порівняти «голос» посуду з глини: випаленого горщика та сирцю, покритого поливою та тонкостінного, горщика та гладишки тощо.

Така форма екскурсії дає можливість отримати теоретичні знання та задіяти їх у практичних завданнях, проявити свої художні здібності та естетичний смак. За активну та уважну участь на завершення мандрівки усі школярі отримали маленькі подарунки.

Запрошуємо усіх охочих взяти участь у інтерактивній екскурсії «Мандруємо століття. Гончарство». Екскурсії проводяться по експозиції відділу давньої історії у дні роботи музею за попереднім записом. Замовити екскурсію можна за телефоном: 24 23 58 (відділ етнографії).

Оксана Моренчук,
молодший науковий співробітник відділ етнографії

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 514 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]