Головна » 2019 » June » 4 » Малятам про малят
21:41
Малятам про малят
Малятам про малят

Напередодні 5 червня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся театралізований екологічний урок «Малятам про малят – звірят і пташенят», присвячений Всесвітньому дню охорони навколишнього природного середовища. Рішення про його щорічне відзначення на міжнародному рівні було прийняте на Конференції Організації Об’єднаних Націй по охороні довкілля, яка проходила у Стокгольмі з 5 по 16 червня 1972 року. В Україні цей день відзначається понад 45 років (з 1973 року).

Учасники заходу, школярі із села Новино-Добрятин Млинівського району Рівненської області, з ведучою (науковим співробітником відділу науково-освітньої та методичної роботи Ларисою Пальохою), Дівчиною-Літо (старшим науковим співробітником відділу природи Людмилою Ланшиною), та Лісовичком (заввідділом природи Тетяною Тищенко) пройшли екологічною стежкою по експозиційних залах музею.

Діти ознайомилися із природоохоронними заходами, що проводяться в Україні впродовж календарного року, зокрема, підгодівлею птахів і звірів у зимовий період, зустрічі птахів навесні, проведенню місячників тиші у травні та червні, періодом нересту у риб та ін. Маленькі відвідувачі дізнались про багатства волинських лісів, ознайомились із правилами відпочинку на природі та безпечним поводженням з вогнем.

Школярі отримали нагоду перегорнути сторінки Червоної книги України, зустрітися з її «мешканцями» в експозиції відділу природи, з’ясувати причини зменшення кількості багатьох представників волинської флори і фауни. У програмі екологічного свята – вікторини, розвиваючі екологічні ігри, декламування віршів на природоохоронну тематику, квест «Знайди пташечку».

        ДЕНЬ ЛЮДСЬКОЇ ДОБРОТИ

П’яте червня – день чудовий:
Щедрий подих літа,
Благодатний шум діброви,
Днина мила й світла.
П’яте червня – день врочистий
Захисту природи:
Свято мирне, свято чисте,
Свято міжнародне.
П’яте червня – день тривоги
В двадцять першім віці.
День швидкої допомоги
І пташині, й квітці.
П’яте червня – день прекрасний,
Для людського звіту.
Вболівання за сучасне
І майбутнє світу!
                         Юрій Шип

Мета музейного екологічного уроку – виховання бережливого ставлення до природи рідного краю, поваги до людей, чия професія – захист довкілля.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 363 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]