Головна » 2018 » September » 13 » Луцька родина подарувала музею раритетне піаніно
15:59
Луцька родина подарувала музею раритетне піаніно
Луцька родина подарувала музею раритетне піаніно

12 вересня 2018 року Волинський краєзнавчий музей поповнився цінним експонатом. Родина Сергушків, що проживає в Луцьку, подарувала музею старовинне австрійське піаніно Gebrüder Stingl, виготовлене в 1909–1910 роках у Відні, та фірмовий стілець до нього.

Ще на початку ХХ ст. інструмент був придбаний інженером залізниці Костянтином Боровським для своєї доньки Ольги. На той час родина проживала у Києві. Напис на інструменті засвідчує, що він був придбаний у «Депо музичних інструментів» чеха Генріха Іїнджишека в Києві на Хрещатику.

В 60-х роках ХХ ст, донька Костянтина Боровською Ганна придбала будинок в Луцьку, куди й переїхала. Піаніно було перевезене до нашого міста.

Нащадки Боровських – Сергушко Ірина Сергіївна, Олександр Григорович, Ольга Миколаївна, зберегли раритетний інструмент в родині до сьогодні і нині обрали місцем його подальшого зберігання експозицію Волинського краєзнавчого музею.

Дирекція та колектив Волинського краєзнавчого музею висловлюють щиру вдячність луцькій родині меценатів Сергушків та зичать їм всіляких гараздів та процвітання. Родині буде вручено сертифікат на безкоштовне відвідування музейних закладів Волині.

Раритетні подарунки, після більш детального вивчення, атрибуції та реставрації займуть своє місце в експозиції Волинського краєзнавчого музею.

Довідково:

Фабрика піаніно Gebrüder Stingl була заснована у 1887 році Антоном Стінглом у Відні. До Першої світової війни перетворилася на одного з найбільших виробників піаніно в Австро-угорській імперії, отримавши ще у 1900 році привілей «Постачальника кайзерського двору».

Переживши війну та кілька реорганізацій, фабрика перестала працювати у 1960-х роках.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 635 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.8/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]