Головна » 2018 » June » 18 » Любомльський музей відзначив 45-ліття з дати заснування
14:33
Любомльський музей відзначив 45-ліття з дати заснування
Любомльський музей відзначив 45-ліття з дати заснування

Своє 45-річчя Любомльський краєзнавчий музей відзначив тепло і в колі друзів. Направду зібралося коло однодумців,тому кожен виступ слухали із зацікавленням, – повідомляє «Волинь-нова».

Вітали не лише нинішніх працівників закладу, але й людей, що були дотичні до заснування музею. У виступах представників влади, колег-музейників, краєзнавців йшлося і про здобутки Любомльського краєзнавчого музею, і про плани на майбутнє.

Якщо коротко говорити про здобутки, то треба згадати виступ виконувача обов’язків директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка, який відзначив унікальність та багатство любомльської колекції, та професора кафедри археології та спеціальних історичних дисциплін СНУ імені Лесі Українки, голови Волинського обласної організації НСКУ Геннадія Бондаренка, який звернув увагу присутніх на кількість та якість публікацій Любомльського краєзнавчого музею.

Анатолій Силюк нагороди колектив музею дипломом.

Геннадій Бондаренко відзначив кількість і якість краєзнавчих публікацій музею.

Треба сказати, що в Любомлі намітилося кілька хороших тенденцій. По-перше, йдеться про якість роботи. Справді, усі похвали, що лунали на зібранні, були цілком заслуженими. Адже Любомльський краєзнавчий музей найкращий серед районних музеїв області. По-друге, заклад історії тісно співпрацює із владою. І, здається, її представники усвідомлюють, що музей працює не на вузький сегмент любителів старовини, а створює імідж усього району. А з утворенням ОТГ така робота тим більш актуальна, бо кожна громада хоче мати свою родзинкою, показати чим вона відрізняється від інших.

Відзначимо й той момент, що в Любомльському краєзнавчому музеї є добрий сплав молодості та досвіду. Колишній директор Олександр Остапюк не тримався за крісло керівника, а потихеньку виховав свого наступника. Нині він має заслужену повагу і далі працює вже як науковий працівник. Докладається і нинішній директор Юрій Фініковський.

Олександр Остапюк 25 років очолював Любомльський краєзнавчий музей.

Позитивним в роботі Любомльського краєзнавчого музею є співпраця із мас-медіа. Тематичної сторінки, яка виходить у районній газеті "Наше життя", здається, не має жоден інший музей області.

Серед побажань на майбутнє найчастіше звучало аби наступну річницю заснування (50, 60 або хоча 70 років - присутні розійшлися в оцінках) музей зустрів у новому приміщенні - палаці Браницьких. Адже колекція, яку має цей заклад, здебільшого зберігається у фондах, бо місця для експозиції зовсім небагато.

За співпрацю з музеєм Юрій Фініковський відзначив грамотами мецената і благодійника Володимира Хоміка, редактора газети "Наше життя" Сергія Боярчука, голову ВООНСКУ Геннадія Бондаренка, в.о. директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка, депутата міськради Миколу Троця.

Екс-начальник управління культури В’ячеслав Климович – один з ініціаторів створення музею.

Голова Любомльської ОТГ Роман Ющук пообіцяв підтримку музею.

Голова Любомльської районної ради Микола Сушик.

Начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Любомльської міської ради Володимир Дячук вручив грамоти.

Голова Рівненської ОТГ Володимир Крижук.

Помічник народного депутата Ігоря Гузя, депутат районної ради Ігор Торба.

Депутат Любомльської ОТГ Микола Троць.

Директор Торчинського краєзнавчого музею Олександр Мельник (ліворуч) та Юрій Фініковський.

Любомльський краєзнавець Микола Дзей.

Журналіст Олександр Хоменчук.

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 433 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.8/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]