Головна » 2016 » April » 11 » Лебедина пісня Софії Караффи-Корбут
11:13
Лебедина пісня Софії Караффи-Корбут
Лебедина пісня Софії Караффи-Корбут

   8 квітня у Художньому музеї відкрито виставку «Лебедина пісня Софії Караффи-Корбут (1924 – 1996)» – ілюстрації до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» із фондів Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

   Наразі в Художньому музеї експонується 35 графічних робіт (всього є 43 ілюстрації). У 2000 роках ці твори експонувались в музеї, але без рам. Сьогодні вони достойно оформлені за кошти спонсорів і являють собою шедевр високого європейського мистецтва. Колекція була придбана Волинським краєзнавчим музеєм лише наприкінці грудня 2015 року завдяки старанню Віри Михайлівни Комзюк, завідувача Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки. Чудово, що така об’ємна високомистецька колекція залишилась на Волині!

   Відкриття розпочалось із звернення Софії Петрівни Караффи-Корбут до шанувальників своєї творчості «Шановні Милі – Друзі Ви мої...», яке декламувала Ольга Бойко, завідувач Музею «Лісової пісні» в Нечимному, сектора Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, філіалу Волинського краєзнавчого музею, с. Скулин Ковельського району.

   Віра Михайлівна Комзюк розповіла про життя та творчість художниці, а також історію придбання робіт. Вперше «Лісова пісня» з ілюстраціями Караффи-Корбут вийшла у видавництві «Місіонер» у 2000 році, а потім у видавництві «Веселка» у 2007 році. Софія Петрівна працювала над ілюстраціями до драми-феєрії «Лісова пісня» 4 роки, даючи повну волю своїй уяві, вибудовуючи неповторні образи міфічних персонажів, але не дожила до виходу у світ книжки, яка стала унікальним поліграфічним шедевром.

   Зоя Михайлівна Навроцька, завідувач Художнього музею, звертаючись до присутніх, особливо студентської молоді, зауважила наскільки важливо зберігати, пам’ятати і знати кращі взірці українського мистецтва, тому що народ без історичної спадщини нічого собою не являє. Звернула увагу на те, як в’ється, пульсує, вибухає листочками кожен елемент композиції творів.

   Підсумовуючи сказане на відкритті, Євгенія Іванівна Ковальчук, заступник директора Волинського краєзнавчого музею, підкреслила думку про актуальність і сучасність Лесі Українки.

    «Я цінності ті марні давно перецінила і знаю: головне в житті є тільки віра, праця, честь та добра пам’ять по тобі, що теж живе недовго...», – Софія Караффа-Корбут.

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 1065 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]