12:18
«Кукурудзяну казку» можна побачити та придбати у Торчинському історичному музеї
|
|
Усі вже давно звикли, що кукурудза – це дуже корисна і поживна їжа. Та виявляється з неї можна виготовляти цікаві вироби, принаймні з обгорток кукурудзяних качанів. У цьому довелося переконатися під час цьогорічного фестивалю «Над Королівським Шляхом» у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського, де демонструвалися речі, які дуже нагадували казку. До кінця вересня вони представлятимуться у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового на виставці майстрині з смт Вишково Хустського району Закарпатської області Ганни Федорівни Дикун.
Уже в юнацькому віці Ганна Федорівна зацікавилася технікою виготовлення виробів з обгорток качанів кукурудзи. Поштовхом до цього стала безмежна любов до рідного краю та довколишньої природи. Саме тому у її виробах знайшли відображення щоденне життя, традиції та звичаї цього куточка українського Закарпаття.
Певний час майстриня працювала у цеху, виготовляючи сувеніри з кукурудзиння. Продовжила цю справу вдома, і з часом зрозуміла, що хобі переросло в естетично-духовну потребу. Набутий досвід передає молодому поколінню, проводить майстер-класи для дітей, сім’ї яких постраждали під час нинішньої російсько-української війни. Сьогодні Ганна Федорівна є членкинею творчого об’єднання «Арт-Вишково». З 2015 р. представляла свої роботи на виставках, зокрема, у Вишківському будинку культури, а також в одному з музеїв м. Києва. У жовтні 2016 р. роботи Ганни Дикун експонувалися на виставці майстрів народної творчості у Будапешті (Угорщина).
Завітайте у музей, щоб ознайомитися з давнім ремеслом і побачити таку чудову «Кукурудзяну казку». Адже тут багато казкових персонажів: з доброю звісткою з небес линуть «Ангелочки», про новорічні дива свідчать «Сніговики» і «Снігурочки», засіваючи їх звуками магічних «Дзвіночків». На казкове дійство завітали співочі «Гуцули» з «Україночкою», які пронесли дзвінку мелодію повз хатинки лісових жителів. А охороняють усе це чарівні «Півники», закликаючи злагоду і добро.
Частинки казки можна придбати для власного дому. Олександр Мельник, |
|
|
Всього коментарів: 0 | |