Головна » 2015 » July » 1 » Круглий стіл „Форми та методи діяльності літературних музеїв”
19:22
Круглий стіл „Форми та методи діяльності літературних музеїв”
Круглий стіл „Форми та методи діяльності літературних музеїв”

   1 липня у рамках стажування наукових працівників України на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки відбувся круглий стіл «Форми та методи діяльності літературних музеїв».

   Світлана Шман, кандидат культурології, головний спеціаліст відділу музейної справи управління музейної справи та нормативно-методичного забезпечення переміщення культурних цінностей Міністерства культури України, ознайомила присутніх з новими законами про музейну справу, відповіла на численні запитання про юридичну сторону музейних проблем тощо.

   Завідувач музею Лесі Українки Віра Комзюк поділилася з присутніми тонкощами мистецтва збору експонатів та представила новопридбані сучасні ексклюзивні видання «Лісової пісні», прижиттєву збірку «П'ять перекладів віршів Олени Пчілки».

   Родзинкою презентації найновіших експонатів стали меморіальні речі родини Косачів, знайдені кілька тижнів тому біля «Білого» Лесиного будинку працівниками Ковельського міжрайонного управління водного господарства під час земляних робіт (навісний замок, посріблена чайна ложка, кинджал ковальської роботи, схожий на той, котрий тримає у руці маленький Микола Косач на родинній фотографії, зробленій у Луцьку у 1889 році). Маленьку підкову, (музейники відразу визначили її як «підкова коника Сагайдака»− таку кличку мав коник Миколи Косача), працівниця музею Марія Чашук знайшла на городі, який розташований на місці господарського двору Косачів. До речі, це вже не перша знахідка там. Речі дуже швидко були оновлені реставратором Волинського краєзнавчого музею Валерієм Копиловим і, після першого їх представлення перед музейниками України, зайняли місце в експозиції.

   Екскурсія по літературній експозиції музею органічно переплелася з театралізованим представленням збірки Лесі Українки «Дитячі гри, пісні та казки з Ковельщини, Лущини та Звягельщини» та творів Олени Пчілки для дітей. Колодяжненська малеча читала віші знаменитих матері та доньки, грала ігри, говорила скоромовки і мирилки, водила танки під сопілку… Композиція мала назву, суголосну з циклом віршів Лесі Українки «У дитячому крузі».

   Для учасників стажування колектив музею презентував виставку «Знак України в дивосвіті витинанок Ярослави Галькун», м. Луцьк. Художниця для колег провела майстер-клас «Виріж витинанку».

   Однією з форм музейної роботи є знайомство з пісенним фольклором Ковельщини, який любила, записувала і видавала Леся Українка, з уст сучасних його носіїв. Яскравим прикладом цього є спів Тетяни Відник (жительки с. Білин Ковельського району). На сцені «сірого» будинку Косачів відбулася презентація збірки «Сторонойко моя мила» з голосу Тетяни Мойсеївни, ілюстрована піснеспівом і оригінальними коментарями співачки.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 913 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]