Головна » 2016 » October » 6 » Комісія Волинської облради підтримала проект рішення щодо проведення на базі обласного музею конференції про Голодомор 1946-1947 років
14:03
Комісія Волинської облради підтримала проект рішення щодо проведення на базі обласного музею конференції про Голодомор 1946-1947 років
Комісія Волинської облради підтримала проект рішення щодо проведення на базі обласного музею конференції про Голодомор 1946-1947 років

Міжнародну наукову конференцію, присвячену Голодомору 1946-1947 років та ролі Західної України в порятунку голодуючих, просять профінансувати з коштів обласного бюджету, – повідомляє Інформаційне агентство «Волинські Новини».

Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів та цінової політики 5 жовтня.

Так, депутати розглянули проект рішення «Про проведення Міжнародної наукової конференції «Голод в Україні 1946-1947 років: причини, перебіг, наслідки. Західна Україна в контексті голодомору».

У листопаді цього року планують провести на базі Волинського краєзнавчого музею Міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену Голодомору 1946-1947 років і ролі Західної України в порятуванні голодуючих, видати збірку її матеріалів та виготовити пересувну виставку, присвячену цій тематиці.

Також планують долучитись до фінансування видання книги «Голодомор 1946-1947 pоків і роль Західної України в порятунку голодуючих» для забезпечення нею бібліотек, навчальних закладів Волині та областей, населення яких постраждало від Голодомору.

Зокрема, у проекті рішення йдеться про встановлення «Пам’ятника християнському милосердю волинян, які рятували голодуючих», ініціатором якого був врятований від голодної смерті уродженець Запорізької області, знаний на Волині краєзнавець, заслужений працівник культури України Григорій Гуртовий. Кошторисна вартість робіт становить 325 тисяч гривень. День відкриття пам’ятника вважатимуть «Днем вдячності порятованих», а також цю ідею пропонуватимуть підтримати іншим обласним радам.

Кошторис міжнародної конференції становитиме 40 тисяч гривень: 30 тисяч передбачать на підготовку і друк 200 примірників наукового збірника матеріалів конференції, 3,5 тисячі – на друк та пересилку запрошень, програм, оформлення виставки, канцтовари, тисячу – на транспортні витрати, 3 тисячі – на проживання та 2,5 тисячі – на харчування учасників конференції.

Члени комісії рекомендували підтримати сам проект рішення та внесення зміни до однієї з обласних програм, передбачивши фінансування конференції у розмірі 40 тисяч гривень.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 673 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]