Головна » 2019 » December » 13 » Книгу про капеланів презентували у Волинському краєзнавчому музеї (ФОТО, ВІДЕО)
15:04
Книгу про капеланів презентували у Волинському краєзнавчому музеї (ФОТО, ВІДЕО)
Книгу про капеланів презентували у Волинському краєзнавчому музеї (ФОТО, ВІДЕО)

12 грудня 2019 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація книги «Капелани на службі Богу і Україні», яка стала результатом проекту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО». У виданні вміщені спогади військових капеланів різних конфесій, які від початку війни на Сході України здійснювали душпастирське служіння серед українських воїнів.

Модератором заходу виступила співробітниця Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук, яка розпочала захід хвилиною мовчання за полеглими українськими вояками.

Вступне слово взяла директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко. Вона розповіла присутнім про роботу музею у напрямку популяризації історії, збереження національної пам’яті, акцентувала увагу на тривалій співпраці із волинськими капеланами.

Слово було передане Тетяні Ковтунович – одній із укладачок книги, а заразом співробітниці Українського інституту національної пам’яті. Вона розкрила завдання проекту «Усна історія АТО», розповіла про особливості роботи над книгою, до якої увійшли спогади волинських капеланів Михайла Бучака і Олександра Вронського. Під аплодисменти святих отців запросили до президії. Капелани говорили присутнім про свою духовну місію на війні і в миру.

Користуючись нагодою Михайло Бучак вручив подяки за «Гідність і патріотизм» Тетяні Ковтунович і Лесі Бондрук від ГО «Військові капелани Волині».

Вболіваючи не тільки за духовність, але за історичну пам'ять святі отці разом із вояком 137-го окремого батальйону морської піхоти Петром Мурашем подарували Волинському краєзнавчому музею нові експонати, серед яких військово-морський прапор України. Він має свою історію. У січні 2019 р. його освятили волинські священики і стяг відправився на війну. До цього часу він перебував на позиціях 137-го окремого батальйону морської піхоти, де виконував свою душпастирську місію і Олександр Вронський.

Презентація завершилася традиційним фотографуванням і пам’ятними автографами. Частина волинських капеланів була змушена достроково залишити захід аби зустріти тіла загиблих українських героїв Андрія Войтовича і Сергія Сироту, військовослужбовців волинської 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

Богдан Зек,
завідувач науково-експозиційного відділу
новітньої історії Волині

Фото Леоніда Максимова

Відео 12 канал:

Відео UA: Волинь:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 488 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]