Головна » 2017 » March » 2 » Художній музей запрошує на відкриття виставки
12:20
Художній музей запрошує на відкриття виставки
Художній музей запрошує на відкриття виставки

3 березня, у п’ятницю, о 14:00 год. в Художньому музеї відбудеться презентація виставки творів живопису Федора Панчука (м. Вінниця). За сумісництвом митець працює директором Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського, примножуючи культурну спадщину свого регіону.

Запрошують усіх шанувальників мистецтва на відкриття виставки!

Джерело: Художній музей

Довідково:

Панчук Федір Васильович

Народився Федір Васильович 3 травня 1954 року в с. Свердлівка Липовецького району Вінницької області. Потяг до малювання у хлопця виявився ще в дитинстві. Мама, Любов Никифорівна, розуміла синову потребу і всіляко підтримувала. Часто просила щось намалювати, хвалила, казала, що він буде хорошим художником. Згодом Федір вступає до Вінницького педагогічного інституту ім. М. Островського на факультет російської філології. Протягом усього навчання в інституті продовжував малювати.

Після навчання Федір Панчук рік пропрацював шкільним вчителем в с. Нова Прилука. Живопису навчався у Московському заочному народному університеті мистецтв. Згодом повертається до Вінниці і працює у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, перемальовуючи роботи з фондів. Через рік Федір починає працювати у Вінницькому обласному центрі народної творчості на посаді методиста з образотворчого мистецтва. Тут відбувається становлення Панчука як художника.

Федір Васильович Панчук працює у жанрі сучасного народного живопису. З 1978 р. бере участь у республіканських, всесоюзних та міжнародних виставках. 1988 р. – перша персональна виставка живописних творів. Персональні виставки: Франція, кафедральний собор української громади в Парижі (1990), США (1993), Німеччина (1994), Туреччина (1995). Виставлявся в Україні – Українському Домі (1993), галереї «Славутич» (1994), Будинку архітекторів (1995), галереї Києво-Могилянської академії (1995). Твори автора знаходяться в галереях та приватних зібраннях Австрії, Ватикану, США, Польщі, Німеччини, України, Ізраїлю. Твори «Вовки», «Заготівля дров», «Проводи» закуплені Національним художнім музеєм України.

З 1998 р. Федір Панчук працює директором Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського, перетворивши його в консолідуючий осередок для творчої інтелігенції Поділля. Він є автором багатьох літературно-мистецьких проектів, які успішно реалізувалися на садибі музею М. Коцюбинського.

У 2006 р. відкрив власну картинну галерею у маєтку Раковського в с.Козинці Липовецького району на Вінниччині, в школі, де навчався.

Федір Панчук протягом двадцяти років очолював Вінницький обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Зарекомендував себе як досвідчений спеціаліст у сфері образотворчого мистецтва і художніх промислів. Подвижник і пропагандист творчості аматорів Вінниччини.

Опублікував близько двохсот статей у журналах «Народне мистецтво», «Світлиця», «Народна творчість та етнографія» та інших періодичних виданнях України.

Його картини сповнені щастя, радості, пробуджують у нас найсвітліші почуття.

Категорія: Художній музей | Переглядів: 778 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]