Головна » 2018 » September » 8 » Художній музей показав «кроки минулого» Луцька
21:21
Художній музей показав «кроки минулого» Луцька
Художній музей показав «кроки минулого» Луцька

7 вересня, напередодні Дня міста Луцька, у Художньому музеї відбулось відкриття виставки «Луцьк. Кроки минулого».

На ній свої твори презентували три волинські художники: Олександр Дишко, Елеонора Сабова-Дишко та Наталя Градиська – учасники мистецького обєднання «Куля». Це твори графіки, живопису та декоративно-прикладного мистецтва, створені впродовж 2009–2018 років.

Мета виставки: повернути із забуття події давньої і великої історії Луцька та Волині, нагадати та розповісти про них співвітчизникам. Модератор виставки Зоя Навроцька, цитуючи слова Гайдегера («Душі предків стукаються у сни нащадків»), відзначила, що ці художники як ніхто інший дошукуються до історії, заповнюючи її чисті білі сторінки. Навчаючись у класики, вони реконструюють минувшину, вдихаючи у неї нове життя, показуючи своє бачення і розуміння. Кожен твір – це новий неповторний образ міста із давньою архітектурою, людьми, дивовижною для сучасника атмосферою, побутом, традиціями.

Григорій Пустовіт, в. о. Голови Луцької міської ради, відзначив унікальність технічних прийомів, які використовують учасники виставки, а надто – Олександр Дишко, закоханий у місто та його історію. Він на своїх графічних аркушах детально й виважено робить спроби реконструкції його життя, важливих історичних моментів та української історії.

Своїми враженнями про експозицію виставки, роботи художників поділились митці та друзі музею – Галина Івашків, Михайло Штик. Молодий історик Оксана Штанько подякувала за можливість в зримих образах предметно побачити Верхній і Окольний замок Луцька, площу Ринок, Ратушу та інші архітектурні об’єкти, що мали місце на історичній мапі Луцька IX–XVII ст.

Спілкування продовжилось опісля закінчення офіційної презентації виставки. Усі присутні із захопленням слухали натхнені коментарі художників про свої твори.

Виставка, яку презентовано у Художньому музеї, стала гарним дарунком для лучан та гостей міста. Її можна оглядати до середини жовтня.

Запрошуємо завітати!

Фото Л. Максимова

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 482 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]