Головна » 2019 » January » 14 » Картографія – наука для мандрівників, або як юні краєзнавці на канікулах в музей ходили
11:14
Картографія – наука для мандрівників, або як юні краєзнавці на канікулах в музей ходили
Картографія – наука для мандрівників, або як юні краєзнавці на канікулах в музей ходили

Гуртківці-краєзнавці Волинського центру туризму, спорту і екскурсій – школярі семи навчальних закладів Луцька і Ківерців – прийшли в Музей історії Луцького братства на картографічний воркшоп «Знай і люби свій рідний край».

Як відомо, гуртківці обласного Центру туризму не лише подорожують рідним краєм, але й вивчають його. Музейний воркшоп мав за мету знайомство юних краєзнавців з досвідом науковців Волинського краєзнавчого музею у використанні карт у дослідницькій роботі.

Під час занять гуртківці познайомились з картою-реконструкцією «Волинський театр воєнний дій війни 1812 року». З допомогою цієї карти дізнались, що активне військове протистояння франко-російської війни в межах українських земель відбувалось саме на Волині. І хоч діти готові були слухати про Наполеона, але з реконструкції з’ясували, що волинськими дорогами війни 1812 року ходили тільки союзники французького імператора – австрійці і саксонці.

Основною базою для занять стала виставка «Волинь на картах XVI–XX ст.» з приватної колекції лучанина Віктора Літевчука. Віктор Олексійович став одним із модераторів воркшопу, розповів про свою колекцію і поділився досвідом роботи з картами. Згадав, як його захоплення закріпилось у дитинстві, коли таким юним як і учасники воркшопу він займався спортивним орієнтуванням при Центрі туризму.

Колектив Музею історії Луцького братства дякує обласному Центру туризму за можливість роботи з дітьми під час шкільних канікул. А про те, чого саме навчились краєзнавці-школярі під час воркшопу, пропонуємо дізнатись зі світлин, які зробив музейний фотограф Леонід Максимов.

Олена Бірюліна,
завідувачка Музею історії Луцького братства,
модератор воркшопу

Рідна Волинь на картах

Хто такий Гійом де Боплан і які карти українських земель він створив?

Практичне заняття на тему «Що знали про територію сучасної України історик Геродот і географ Птолемей?»

Пошуки на картах «Полонківського валу» біля Луцька і трьох волинських маєтків письменника Юзефа Ігнатія Крашевського

Цікавий інструмент дослідника – збільшувальне скло!

Маленьке дослідження

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 448 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]