Головна » 2017 » April » 25 » „Кахлярство на Волині”. Перший захід із циклу „Історія одного експоната”
10:31
„Кахлярство на Волині”. Перший захід із циклу „Історія одного експоната”
„Кахлярство на Волині”. Перший захід із циклу „Історія одного експоната”

За ініціативи провідного співробітника відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею Т. Є. Садовник започатковано новий цикл заходів, який називається „Історія одного експоната”. Метою циклу є пізнання історії та долі не тільки українського народу, а й окремих експонатів, як мовчазних свідків нашої буремної історії та незчисленних лихоліть, які переслідували український народ протягом століть.

Перший захід буде присвячений волинським кахлям і кахлярству, як цікавому і неординарному явищу в історії. Волинська земля здавна славилась своїми майстрами, а особливо гончарями. Історія керамічного виробництва на наших землях сягає тисяч і тисяч років і досягає свого апогею у ранній модерний час, коли з’являються десятки видів виробів та безліч форм їх орнаментації. Вінцем гончарного ремесла стала поява кахель, які спершу несли лише практичну функцію, а пізніше стали предметом декору і прикрасою оселі.

Кахлі з’явились ще у XVI столітті. Та справжній бум кахлярства починається у ХІХ ст. Саме тоді кахлі вкривають багатою поливою і складними орнаментами, або розмальовують народними сюжетами. Особливим багатством відзначаються кахлі у дворянських оселях.

Кахлі наших майстрів не надто відрізнялися від аналогічних виробів інших осередків, однак було дещо елегантніше. Сільське кахлярство на Волині в поодиноких гончарних осередках існувало ще на початку XIX ст.

Зазирнувши у минуле і, побачивши витоки основних форм та декору народної кераміки Волині, можна зробити висновок, що її риси формувалися протягом багатьох тисячоліть й остаточно викристалізувалися до XIX ст.

Захід відбудеться в середу, 26 квітня, у приміщенні Волинського краєзнавчого музею, за адресою м. Луцьк, вул. Шопена, 20, початок о 12 годині.

Запрошуються усі хто цікавиться історією та краєзнавством.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 604 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]