Головна » 2018 » May » 17 » Ювілей волинського краєзнавця Наталії Грабарчук – Цинкаловської (ФОТО, ВІДЕО)
10:02
Ювілей волинського краєзнавця Наталії Грабарчук – Цинкаловської (ФОТО, ВІДЕО)
Ювілей волинського краєзнавця Наталії Грабарчук – Цинкаловської (ФОТО, ВІДЕО)

У Володимир-Волинському історичному музеї відбулася творча година, присвячена ювілею волинського краєзнавця Наталії Назарівні Грабарчук, яка народилася і проживає у місті Володимирі-Волинському.

Дитинство минуло у рідному Володимирі, навчалася у школі №4, була активною учасницею довоєнного міського товариства «Просвіта». Випускниця першого набору вчителів широкого профілю у Луцькому державному педагогічному інституті імені Лесі Українки за фахом історик-філолог. Протягом багатьох років викладала російську мову та світову літературу у навчальних закладах міста Луцька: спеціалізованій школі № 1, школі для дітейз вадами слуху, професійно-технічному училищі, а також педагогічному інституті. Виховала сина Олександра, який працював лікарем. Має двох онуків Сергія та Роберта, які живуть у Німеччині.

Історичний музей. Н.Н.Грабарчук – Цинкаловська (праворуч) та наукова співробітниця музею Ганна Доскоч . Фото Сергія Шулячука.

Наталія Назарівна – не лише педагог з багаторічним досвідом роботи, але й краєзнавиця за покликом свого серця, адже багато дослідників минулого Волині саме їй завдячують дуже цінним спогадам про життя наших видатних земляків, зокрема історика, краєзнавця, археолога, етнографа, уродженця Володимира-Волинського Олександра Цинкаловського, рідного дядька Наталії Назарівни.

Історичний музей. З вітальним словом до ювілярки звертається заступниця міського голови Лариса Кулікова. Фото Сергія Шулячука.

Саме племінниця доклала великих зусиль, щоб ім’я видатного вченого шанували у рідному місті й далеко за його межами. Наталія Назарівна у минулі роки передала на зберігання до Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького багато родинних фото, документів, листів, друкованих видань. Наталія Назарівна Грабарчук є першим лауреатом обласної премії імені Олександра Цинкаловського .

Часто виступає з лекціями у навчальних закладах міста, бібліотеках, історичному музеї. Є автором ряду матеріалів на наукові конференції, передмови до фотоальбому «Володимир. Забуті образи міста» та до перевиданої книги – нарису про Володимир О.Цинкаловського - «Княжий город Володимир», а також ряду наукових праць у науковому збірнику «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Володимир-Волинський в історії України та Волині.

Протягом багатьох років Наталія Назарівна співпрацює з науковцями й дослідниками рідного краю За свою щирість Наталія Назарівна заслужила повагу знайомих, любов – друзів. Кожна людина, яка хоча б раз у своєму житті мала нагоду поспілкуватися з Наталією Назарівною, надихнулася на нові звершення та здобутки.

Джерело: Володимир-Волинський історичний музей

Відео АТМ ВОЛОДИМИР:

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 534 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.2/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]