Головна » 2020 » December » 4 » Як захистити від руйнування у зимовий період Лесині будиночки в Колодяжному?
12:33
Як захистити від руйнування у зимовий період Лесині будиночки в Колодяжному?
Як захистити від руйнування у зимовий період Лесині будиночки в Колодяжному?

Над цим питанням міркували члени постійної комісії Волинської обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства на своєму засіданні 3 грудня.

У ході розгляду питання «Різне», депутат Віктор Харчук висловив своє занепокоєння нещодавньою публікацією у ЗМІ у якій йшлося про руйнування будиночків родини Косачів, що на території Колодяжненського літературно меморіальний музей Лесі Українки.

«Наразі там повністю облетіла штукатурка і крита дранка. Стан будівель плачевний. Чи не можемо ми, як члени профільної комісії вплинути на те, щоб ці будівлі на зимовий період було законсервовано», – поцікавився він.

Присутній на засіданні комісії голова обласної ради Григорій Недопад наголосив на тому, що будиночки Косачів – є пам'яткою національного значення, а відтак і вимоги до них відповідні.

«Оскільки це пам'ятка національного значення, то на проведення цих робіт потрібен відповідний дозвіл. На 2021 рік  запланована реставрація будиночків Косачів, але думаю, що наразі ми можемо піднімати ці питання, адже це пам'ятка, яка має велике значення для усіх нас та має бути збережена для  нащадків», – зауважив він.

Депутат Андрій Козюра зауважив, що нагляд за пам'ятками архітектури та історичними пам'ятками здійснює управління культури, з питань релігій та національностей ОДА, а відтак радить колегам апелювати наразі саме до виконавчої влади.

«Я пропоную рекомендувати профільному управлінню облдержадмінстрації звернути увагу на ситуацію, що склалась і вжити відповідних заходів реагування для того, щоб ця пам'ятка була максимально збережена у своїй автентичності і вже у наступному бюджетному році передбачити необхідну суму коштів на проведення комплексу заходів для її збереження і відновлення», – зазначає він.

В результаті голосування пропозицію Андрія Козюри членами профільної комісії схвалено одноголосно. Для розгляду рекомендації комісії депутатами визначено строк тривалістю 10 днів.

Джерело: Волинська обласна рада

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 221 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]