Головна » 2016 » March » 18 » Як відновити культурно-історичні пам’ятки Волині? Лучан запрошують поділитися своїми ідеями.
12:57
Як відновити культурно-історичні пам’ятки Волині? Лучан запрошують поділитися своїми ідеями.
Як відновити культурно-історичні пам’ятки Волині? Лучан запрошують поділитися своїми ідеями.

   Запрошують мешканців Луцька долучитися до підготовки проектних ідей задля їх реалізації в межах проекту Ради Європи та Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадою» (COMUS), – пише «Волинська газета».

   Проект COMUS стартував на початку січня 2015 року, реалізовується в шести країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні, від кожної з яких представлене одне пілотне місто і два супровідні міста. За результатами конкурсу в Україні Луцьк визначено пілотним містом, – на своїй сторінці у Фейсбук розповідає Тетяна Гнатів.

   Мета проекту - розробка інноваційних моделей планування, що сприяють розв’язанню практичних проблем в історичних містах. Такі моделі та рішення щодо реабілітації культурно-історичної спадщини та її сучасного використання, розв’язання соціальних проблем, вдосконалення транспортного обслуговування, розвитку туризму та торгівельних зон, використання пустищ, поліпшення житлового фонду тощо мають відповідати європейським нормам і тенденціям, щоб стати привабливими для міжнародних інвесторів.

   Проектом в Україні керує Міністерство культури України. До Національної групи зацікавлених сторін (Міжвідомчої групи з реалізації проекту) залучено: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень та Асоціацію міст України. Представники вищезазначених установ увійшли також до складу Групи експертів проекту.

   У Луцьку задля реалізації проекту створено робочу групу та групу зацікавлених осіб, до якої можуть приєднатися усі охочі.

   Натепер напрацьовано наступні проектні ідеї:

1.Ревіталізація Ринкової площі середньовічного Луцька, що, зокрема, передбачає:

- розробку концепції ревіталізації Ринкової площі,

- відновлення міської ратуші та створення сучасного інтерактивного музею міста в будинку на вул. Данила Галицького,1а.

- створення Центру міжкультурного діалогу в будинку на вул. Драгоманова, 1.

- реставрацію пам’ятки архітектури національного значення, будинку на вул. Кондзелевича, 5 (Музей історії Луцького братства).

2.Виготовлення проекту зовнішнього входу в підземелля під пам’яткою архітектури національного значення Келії монастиря єзуїтів на вул. Кафедральна, 6.

   Цей перелік може бути переглянутий або доповнений.

   Пропозиції надаються в управління культури у письмовому варіанті в довільній формі, мають включати опис ідеї, обгрунтування щодо її актуальності та інновації і містити перелік проблемних питань, що можуть бути вирішені в процесі реалізації ідеї.

   Після обговорення на засіданні місцевої робочої групи та місцевої групи зацікавлених осіб пріоритетність проектних ідей визначать національні та міжнародні експерти проекту COMUS.

   Кінцевий термін надання пропозицій - 1 квітня 2016 року.

Детальніша інформація - за тел. 723426

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 855 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]