12:57
Як відновити культурно-історичні пам’ятки Волині? Лучан запрошують поділитися своїми ідеями.
|
|
Запрошують мешканців Луцька долучитися до підготовки проектних ідей задля їх реалізації в межах проекту Ради Європи та Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадою» (COMUS), – пише «Волинська газета». Проект COMUS стартував на початку січня 2015 року, реалізовується в шести країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні, від кожної з яких представлене одне пілотне місто і два супровідні міста. За результатами конкурсу в Україні Луцьк визначено пілотним містом, – на своїй сторінці у Фейсбук розповідає Тетяна Гнатів. Мета проекту - розробка інноваційних моделей планування, що сприяють розв’язанню практичних проблем в історичних містах. Такі моделі та рішення щодо реабілітації культурно-історичної спадщини та її сучасного використання, розв’язання соціальних проблем, вдосконалення транспортного обслуговування, розвитку туризму та торгівельних зон, використання пустищ, поліпшення житлового фонду тощо мають відповідати європейським нормам і тенденціям, щоб стати привабливими для міжнародних інвесторів. Проектом в Україні керує Міністерство культури України. До Національної групи зацікавлених сторін (Міжвідомчої групи з реалізації проекту) залучено: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень та Асоціацію міст України. Представники вищезазначених установ увійшли також до складу Групи експертів проекту. У Луцьку задля реалізації проекту створено робочу групу та групу зацікавлених осіб, до якої можуть приєднатися усі охочі. Натепер напрацьовано наступні проектні ідеї: 1.Ревіталізація Ринкової площі середньовічного Луцька, що, зокрема, передбачає: - розробку концепції ревіталізації Ринкової площі, - відновлення міської ратуші та створення сучасного інтерактивного музею міста в будинку на вул. Данила Галицького,1а. - створення Центру міжкультурного діалогу в будинку на вул. Драгоманова, 1. - реставрацію пам’ятки архітектури національного значення, будинку на вул. Кондзелевича, 5 (Музей історії Луцького братства). 2.Виготовлення проекту зовнішнього входу в підземелля під пам’яткою архітектури національного значення Келії монастиря єзуїтів на вул. Кафедральна, 6. Цей перелік може бути переглянутий або доповнений. Пропозиції надаються в управління культури у письмовому варіанті в довільній формі, мають включати опис ідеї, обгрунтування щодо її актуальності та інновації і містити перелік проблемних питань, що можуть бути вирішені в процесі реалізації ідеї. Після обговорення на засіданні місцевої робочої групи та місцевої групи зацікавлених осіб пріоритетність проектних ідей визначать національні та міжнародні експерти проекту COMUS. Кінцевий термін надання пропозицій - 1 квітня 2016 року. Детальніша інформація - за тел. 723426 |
|
|
Всього коментарів: 0 | |