Головна » 2015 » May » 5 » Історично-мистецька акція «Символи пам’яті»
16:57
Історично-мистецька акція «Символи пам’яті»
Історично-мистецька акція «Символи пам’яті»

   7 травня о 15.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться захід «Символи пам’яті», присвячений Дню пам’яті та примирення та 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Метою заходу є вшанування пам’яті усіх загиблих українців у Другій світовій війні.

   В ході акції всі бажаючі прослухають мультимедійну лекцію на тему «Українські символи пам’яті в контексті декомунізації», під час якої буде подано правдиву інформацію про походження «георгіївської» стрічки та чому цей символ не відповідає нашим реаліям. Також в лекції йтиметься про справжній символ шани загиблим у війні – червоний мак і чому потрібно популяризувати саме його.

   На заході також буде проведений майстер-клас з виготовлення маків з тканини та паперу. Так кожен, хто відвідає захід, матиме можливість зробити символ пам’яті власноруч і 8-9 травня приколоти його на одяг. Працівники музею напередодні 8-9 травня усім відвідувачам музею дарували власноруч виготовлені маки.

   Як наголошує Український інститут національної пам’яті протягом попередніх 24 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським/російським зразком. Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни. Результатом цього стало домінування історичних міфів, перманентне протистояння в суспільстві та посилення впливу Російської Федерації на громадське та політичне життя в Україні.

   Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

   Завданням таких установ як музей є відновлення історичної справедливості та навчання правдивій історії, яка стільки років подавалася у викривленому вигляді. Наша пам'ять – це шлях до справді європейського майбутнього, адже українці гідно боролися з нацизмом протягом Другої світової війни і заслуговують на повагу.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 756 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]