Головна » 2021 » March » 30 » Голова Волинської обласної ради з робочою поїздкою відвідав Олицький замок
14:41
Голова Волинської обласної ради з робочою поїздкою відвідав Олицький замок
Голова Волинської обласної ради з робочою поїздкою відвідав Олицький замок

Голова обласної ради Григорій Недопад разом із депутатами, краєзнавцями та спільно з головою Олицької громади Олександра Прендецького відвідали замок Радзивіллів, що в смт. Олика.

Як відомо, приміщення Олицького замку, в якому раніше розміщувалася Волинська обласна психіатрична лікарня №2, готують до включення в проєкт «Велика реставрація».

За словами інженера-механіка Волинської обласної психіатричної лікарні № 2 смт. Олика Олександра Харицького, тут ще перебувають близько 70 хворих, яких до 9 квітня уже мають перевезти в інший лікувальний заклад.

«Якби в цьому замку не розміщувалася лікарня, то, можливо, від нього б лишилися руїни», – переконаний він.

Після того, як об’єкт передадуть на баланс Волинського краєзнавчого музею, на території замку будуть знаходитись ті, хто працюватиме над проєктом його реконструкції. За словами голови Олицької громади Олександра Прендецького, колись на території селища активно функціонувала торгівля, був великий ринок, на який приїжджали люди з навколишніх населених пунктів.

«Відновлення замку як історичної пам’ятки дозволить привабити туристів, - каже голова Олицької громади Олександр Прендецький. – Ми хотіли б зробити цілісний комплекс навколо замку і відновити те життя, яке було колись в Олиці».

Ідею для майбутнього розвитку Олики запропонувала історикиня та дослідниця Волині Тетяна Яцечко-Блаженко. Вона каже, що в майбутньому, коли замок буде відновлений, на великій площі перед ним можна проводити різноманітні фестивалі та тематичні ярмарки.

Найперші завдання, які стоять перед керівництвом обласної ради – перевезти пацієнтів та облаштувати їм належні умови утримання і передати замок Волинському краєзнавчому музею, каже голова Волинської обласної ради Григорій Недопад. Уже після цього потрібно розчистити захаращену територію перед комплексом, прибрати стихійні смітники, які тут утворилися та обгородити територію парку, щоб землю не порушувала техніка. Уже далі, разом зі спеціалістами та місцевою владою будуть працювати над внутрішнім наповненням замку.

«Ми посилено працюємо над тим, аби проєкт реконструкції Олицького замку був в числі перших в переліку «Великої реставрації». Багато що на територію цього об’єкту лишається невивченим, наприклад, підземелля, які тут існують. Я переконаний, що коли Олицькому замку повернуть колишню велич, Волинь стане перлиною України, і сюди будуть приїжджати туристи», – переконаний голова обласної ради.

Джерело: Волинська обласна рада

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 197 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]