Головна » 2018 » April » 27 » Глиняні посудини – руками дітей
14:11
Глиняні посудини – руками дітей
Глиняні посудини – руками дітей

Серед великого розмаїття ужиткових виробів, які залишили після себе наші предки, особливе значення має кераміка. Ще з давніх-давен із глини виробляли посуд, іграшки і прикраси. Саме з цією тематикою був пов'язаний цікавий та захоплюючий захід у Торчинському народному історичному музеї ім. Г. О. Гуртового. Працівниками закладу був підготовлений та проведений майстер-клас по ліпленню з глини. Участь у ньому взяли учні 5-6 класів ЗОШ I-II ст. с. Усичі. Спочатку з розповіді наукового працівника Сахнюк А. В. присутні дізнались про тогочасні предмети побуту та вжитку трипільців, адже, кераміка носіїв цієї культури чи не найбільше вражає свою різноманітністю форм та орнаментів. Також діти ознайомились з посудинами культур інших періодів, які представлені в одному з відділів музею.

Після цього діти мали можливість власноруч ліпити посуд, що викликало у них надзвичайний інтерес. У цьому «майстрам» допомагала Фесенко Н. А., яка має навики у цій справі. Виявилося, що це не так вже й просто. Проте, завдяки старанню та терпінню, незважаючи на те, що це для дітей був перший досвід роботи із глиною, впорався кожен. Також учням були надані матеріали, якими вони декорували свої вироби, придумуючи власний орнамент.

Усі учасники майстер-класу отримали велике задоволення та виявили бажання відвідувати подібні заходи, які відбуватимуться в музеї.

Джерело: Торчинський народний історичний музей ім. Г. О. Гуртового

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 576 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]