Головна » 2021 » July » 14 » Фондосховище Художнього музею поповнилось іще одним цінним предметом
11:47
Фондосховище Художнього музею поповнилось іще одним цінним предметом
Фондосховище Художнього музею поповнилось іще одним цінним предметом

Нещодавно Андрій Клішин із міста Горлівка, що на Донеччині, який нині вимушено проживає на Київщині, подарував музею полотно «Repentance» («Покаяння», 2020) – вельми цікаве як за змістом, так і за стилістичними засобами.

До написання цього твору художника, вочевидь, спонукав драматизм пережитого за останні роки: поруйнований дім, втрата контактів із близькими, життя переселенця, а ще – жахіття війни, емоційні потрясіння, які важко забути. Відтак, на полотні постать воїна із важким мечем у жилавій руці вражає якоюсь незбагненною таємничістю. Вбрання нагадує античний хітон, голова покрита тканиною, що перекинуто через одне плече, а замість обличчя – бездонна діра-воронка. Цей персонаж вражає якимось незнаним контекстом, що забарвлений ароматом містики, символіко-алегоричним звучанням.

За оповіддю автора це видиво з’явилося йому в процесі роботи за контурами розмитого тла. Це – рицар-хрестоносець, який усвідомив, що численні подвиги його під час хрестових походів, ніщо інше, як омана, марево, а безжальна відвага, з якою він розправлявся із невірними, вбила його власну душу, знищивши ангельський лик. Тема полотна надзвичайно співзвучна сьогоденним українським реаліям, коли бездумна злоба нищить у людині людське.

Джерело: Художній музей м. Луцька, відділ ВКМ

Категорія: Художній музей | Переглядів: 338 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]