Головна » 2020 » February » 24 » Фактор свободи
09:09
Фактор свободи
Фактор свободи

Ковельчани можуть ознайомитись з новою виставкою патріотичних плакатів, що діє з 20 лютого у виставкових залах Ковельського історичного музею та має назву «Фактор свободи». Проект підготовлений Українським інститутом національної пам’яті і Центром досліджень визвольного руху.

Слід відмітити, що для ковельчан це вже четверта виставка, що подана в форматі інформаційних банерів. Ми вже знайомились з виставкою «100 років боротьби: Українська Революція 1917-1921», що проходила в рамках інформаційної кампанії, присвяченої 100-річчю Української Революції, виставкою «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України» та «Донбас»: переPROчитання образу».

Вперше виставку «Фактор свободи» було відкрито минулого року в Києві на Хрещатику напередодні Дня Незалежності України. Пізніше, до Дня захисника України виставка була презентована в усіх обласних центрах. Тепер, для того, щоб якомога більше людей змогли ознайомитися з виставкою, Волинський краєзнавчий музей передає її на тимчасове експонування іншим музеям.

Експозиція виставки складається з 19 банерів. В цікавій та доступній формі, подається інформація, що дозволяє по-новому поглянути на постаті Мазепи, Петлюри і Бандери, які протягом останніх 300 років були символом свободи і боротьби за українську ідею. Головна мета виставки – розвінчати міфи російської пропаганди про постаті, які відіграли ключові ролі в українській історії.

Минулого року ми відзначали три ювілейні дати – 380 років з дня народження Івана Мазепи, 180 років з дня народження Симона Петлюри та 110 років від дня народження Степана Бандери. І це дало можливість поглянути на них в одній площині. Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним імена українських героїв стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. Їхніми іменами навіть називали цілий народ.

«Цілі покоління їхніх послідовників називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями. З вуст прихильників і ворогів ці імена звучали однаково пристрасно, перші вкладали в них захоплення і гордість, а другі – страх і ненависть. Вони досі так звучать. Свободолюбність, завзятість, незламність в українцях досі означують як мазепинське, петлюрівське, бандерівське» - закцентував Голова Українського інституту національної пам’яті, співавтор виставки Володимир В’ятрович.

Виставка демонструє незвичний та сучасний підхід до подачі інформації. А все для того, щоб привернути увагу молоді до цієї виставки. Автори інформаційних банерів спробували уявити, який вигляд могли би мати профілі у Фейсбук Івана Мазепи, Симона Петлюри, Степана Бандери, які місця показала би їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили. Одночасно виставка розповідає про непростий вибір, який поставав перед цими політиками, а також про позитив і негатив наслідків після прийняття ключових рішень.

Виставка буде діяти до 17 березня. Але переглянути її можуть всі бажаючі, адже її електронна версія доступна на сайті Українського інституту національної пам’яті (https://uinp.gov.ua/).

Василина Столярчук,
науковий співробітник Ковельського історичного музею

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 295 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]