Головна » 2016 » October » 3 » ЕВАКУАЦІЯ ЧИ ДЕПОРТАЦІЯ
12:25
ЕВАКУАЦІЯ ЧИ ДЕПОРТАЦІЯ
ЕВАКУАЦІЯ ЧИ ДЕПОРТАЦІЯ

Така назва чергової вікторини, яку пропонують Волинське товариство «Холмщина» разом з Волинським краєзнавчим музеєм, управлінням освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, газетою «Волинь-нова». До участі в ній запрошуються переселені 1944–1951-го року в СРСР етнічні українці з Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Лемківщини і Західної Бойківщини, їх нащадки, студенти, учні та всі бажаючі.

Просимо дати відповіді на такі запитання:

  1. З якого села чи міста рідного краю, коли і в яку місцевість Союзу РСР відбулося виселення Вашої сім’ї (родини)? Чи добровільним було це переселення? Які обставини змусили покинути свою одвічну землю?
  2. Яке майно (землю, будівлі, реманент, живність) залишила Ваша сім’я (родина) у своєму селі (місті)?
  3. В яких умовах відбувалося переселення і що Ваша сім’я (родина) змогла перевезти в Україну? Які реліквії зберігаєте (ікони, картини, книги, документи, одяг, вишивки, фотографії тощо) ? Чи зберегли Ви і ваші нащадки рідну мову?
  4. В яких умовах опинилася Ваша сім’я (родина), чи отримала відшкодування за залишені землі й інше нерухоме і рухоме майно? Як ставилися до Вас місцеві жителі та влада?
  5. Як Ваша сім’я (родина) долала труднощі, як склалася доля нащадків? Чи відвідуєте рідний край, духовні святині (храми, могили предків, рідних, роз’єднані родини)? Якщо не відвідували, то чому?

Вікторина триватиме впродовж жовтня 2016 – лютого 2017 року. Відповіді на запитання просимо подавати (надсилати) до 15 лютого 2017 року за такою адресою: Волинське товариство «Холмщина», вул. Б.Хмельницького, 40-б, Луцьк, 43016. Вкажіть своє прізвище, ім’я, по батькові, вік, де навчаєтесь чи працюєте, адресу, телефон. Кращі роботи будуть відзначені дипломами, пам’ятними призами та передані для майбутнього нашого музею. Контактний телефон: 050 243 18 59.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 684 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]