Головна » 2020 » August » 10 » Дві нові ікони вперше представили в експозиції Музею волинської ікони (ФОТО, ВІДЕО)
13:43
Дві нові ікони вперше представили в експозиції Музею волинської ікони (ФОТО, ВІДЕО)
Дві нові ікони вперше представили в експозиції Музею волинської ікони (ФОТО, ВІДЕО)

Ікони Богородиці Римської та Старозавітної Трійці можна буде побачити у Музеї волинської ікони після зняття карантинних обмежень, – розповіла Суспільному завідувачка музею Тетяна Єлісєєва.

Реставрацією цих двох ікон займалися декілька років майстри з різних міст України. Художниця-реставраторка Лариса Обухович одна із тих реставраторів, яка працювала над оновленням ікони – Старозавітня Трійця. Ікона не мала експозиційного вигляду і тому її не виставляли. Вона по середині мала тріщини і деструктивні зміни треба було укріплювати, – розповіла художниця-реставраторка. «Зробили реконструкцію ликів, які були майже витерті. Під мікроскопом вдалося зібрати ті риси обличчя, відтворили їх», – каже Лариса Обухович. За час роботи музею художниці-реставраторці вдалося відреставрувати 252 ікони великих розмірів.

Друга ікона, яка представлена в новій експозиції – Богородиця Римська. Ця ікона датована 17 століттям. «Над головою Богоматері і Ісуса Христа можна бачити сліди від цвяхів, тут знаходилися корони, якими вона була коронована. Традиція коронувати ікони пішла з католицької церкви», – розповідає Тетяна Єлісеєєва.

Зараз в експозиції музею 111 ікон, каже завідувачка музею Тетяна Єлісєєва. 2304 – зберігаються у фондах. Після зняття карантинних обмежень ікони можна буде оглянути у виставковій залі Музею волинської ікони.

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 432 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]