Головна » 2017 » March » 21 » Довге повернення в Україну
14:17
Довге повернення в Україну
Довге повернення в Україну

20 березня фонди Волинського краєзнавчого музею поповнилися унікальними експонатами, які стосуються Української революції 1917–1921 рр., національно-визвольного руху періоду Другої світової війни, а також громадсько-політичного життя української діаспори. Вказані матеріали були передані родинами Данила Штуля і Аскольда Кобилка під час перебування провідного наукового співробітника музею Богдана Зека у Парижі.

Серед вказаних речей особливу увагу привертає годинник і натільний хрестик священика Данила Штуля, який у період нацистської окупації очолював благочиння Української Автокефальної Православної церкви у Заболоттівському районі, документи, листи і годинник його сина Олега Штуля – голови Проводу ОУН 1965–1977 рр., редактора газети «Українське слово», що видавалася в Парижі. Привертає увагу також лист Тараса Бульби-Боровця із його підписом і нотаріальним завіренням.

Окремі матеріали стосуються Івана Кобилка – Першого помічника Комісара Шляхів України при уряді Української Народної Республіки (УНР). Після Ризького мирного договору, Іван Кобилко започаткував будівельну фірму, де працювали вояки УНР. У період німецької окупації він проживав у Луцьку, як інженер працював на будівництві нинішнього приміщення Волинського обласного протитуберкульозного диспансеру, що розташовується на вул. Львівській. Остерігаючись радянських репресій, Іван Кобилко змушений був емігрувати на Захід, де також зарекомендував себе, як талановитий будівельник, всіляко підтримував українську діаспору.

На жаль, постать ні Олега Штуля, а ні Івана Кобилка належним чином ще не висвітлена в українській історії. Однак, завдяки переданим матеріалам, Волинський краєзнавчий музей отримав можливість досліджувати і популяризувати імена учасників визвольних змагань, які боролись за незалежну Україну у буремному ХХ ст.

Волинський краєзнавчий музей висловлює щиру подяку родинам Штулів та Кобилків за передані особисті речі та розраховує на подальшу співпрацю з метою відродження втраченої історії України.

Вічна пам'ять і низький уклін усім тим, хто віддав себе Україні.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 870 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]