Головна » 2017 » July » 13 » Дослідження у Цуманській пущі
20:05
Дослідження у Цуманській пущі
Дослідження у Цуманській пущі

Нещодавно відбулася спільна пошуково-розвідкова експедиція Спеціалізованої установи «Волинські старожитності», Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки, ГО «Пам’ять Вітчизни» на території Цуманської селищної ради та Берестянської сільської ради Волинської області, участь в якій взяли археологи, краєзнавці, студенти та школярі-скаути. Роботи проводилися на місцях боїв періоду І світової війни, коли тут стояв фронт у 1915 році (і навіть відомий Чапаєв перебував у Цумані) і відбувалися військові дії у 1916 році (під час Брусиловського прориву) та на місцях дислокації партизан періоду ІІ світової війни.

Протягом 3–7 липня 2017 року було обстежено відомі австрійські окопи так званої «позиційної» війни 1915–1916 років, виявлено нові локації поховань військових, а також поховання невідомих періоду ІІ світової війни навколо Берестяне.  Всі вони ще чекають свого дослідження.

На прохання Цуманського селищного голови Анатолія Дорощука експедиція перевірила поховання невідомого, що перебувало в «аварійному» стані – вже було частково знищене. Як розповів Олександр Манюк (1942 року народження) у 1984 році невідомі поруч з його подвір’ям  розкопали кістяк, забрали у нього шкіряний пас з пряжкою з австрійським гербом, а останки присипали землею.

На місці, вказаному господарем, археологи заклали невелику траншею розмірами 2х3 м і вже на глибині 0,20 м від денної поверхні виявлено фрагменти кінцівок. Ґрунт у місці траншеї носив перевідкладений характер – видно, що хтось активно його перекопував. Одночасно слідів поховань – археологічного об’єкту не спостерігалося. Проте на глибині 0,60 м таки виявлено останки людини. На прохання господаря та селищного голови учасники експедиції не повторили історії 1984 року, а ексгумували останки, які з часом будуть перепоховані на місцевому кладовищі.

На останок учасники експедиції відвідали Лопатенський меморіальний комплекс і ознайомились з історією радянського руху спротиву та історією лісу.

Джерело: прес-центр Спеціалізованої установи «Волинські старожитності»

Категорія: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки | Переглядів: 631 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]