Головна » 2019 » December » 13 » Доля Торчинського музею тепер залежить від місцевої влади
16:20
Доля Торчинського музею тепер залежить від місцевої влади
Доля Торчинського музею тепер залежить від місцевої влади

Історичний народний музей у Торчині успішно функціонує з 1957 року. Протягом 63 років були різні періоди в його діяльності, однак питання про закриття ніколи не поставало. Та після створення Торчинської ОТГ, коли громаді передали на утримання заклади культури, освіти і соціальної сфери, існування згаданого музею опинилося під знаком питання. Про це повідомляє Інформаційне агентство «Волинські Новини».

Наприкінці листопада на Волині відбулося виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань гуманітарної політики. Заступник міністра культури, молоді і спорту Ірина Подоляк підтвердила, що внаслідок реформи децентралізації у багатьох громадах виникли проблеми подальшого існування закладів культури, освіти та соціальної інфраструктури. Тому нині важливо не втратити те, що уже напрацьовано раніше.

Чиновниця наголосила: «Якщо громаді потрібні освічені розвинуті люди, поряд з якими ми живемо, то це ‒ завдання громади. Гроші в держави є. Проблеми в тому, що часто працівники на місцях не мають відповідних навиків, знань, умінь та інтелектуальної спроможності отримати ці кошти. У ДФРР передбачено 9 мільйонів гривень на тверді проєкти, які треба подати і захистити, показати, як створення того чи того мультицентру в ОТГ сприяє розвитку цієї громади».

Нині Торчинський музей перебуває на балансі районного бюджету. Подальшу долю закладу владці вирішують понад рік. Навіть розглядали питання передання музею в обласну комунальну власність, зробивши його філією Волинського краєзнавчого музею.

Зазначимо, що Торчинську ОТГ створено у квітні 2018 року. Вже тоді стало зрозуміло, що на утримання окремих районних об‘єктів, розташованих на території громади, забракне бюджетних коштів. З цієї причини припинив діяльність Будинок школяра.

Річ у тім, пояснює директор Торчинського історичного народного музею, кандидат історичних наук Олександр Мельник, що нині в державі не випрацюваний єдиний механізм, як має відбуватися передання на ОТГ закладів культури. Тому вони залишені на волю тих керівників громад, куди вони переходять або не переходять.

Колектив музею наразі чекає сесії Торчинської селищної ради, яка відбудеться в середині грудня і вирішить їхню долю. Щоб забезпечити діяльність музею, треба передбачити в бюджеті ОТГ до 500 тисяч гривень.

Зауважимо, що Торчинський музей постав завдяки старанням народознавця та вчителя місцевої школи Григорія Гуртового. Невтомний історик роками формував фонд музею, залучав до краєзнавчої діяльності учнів. Нині в експозиції представлено 96 тематичних блоків, кожен із яких присвячений певному періоду історії Торчина й Волині. У 2009 році експозицію відзначили першим місцем у Всеукраїнському конкурсі на найкращий громадський музей.

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 303 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]