Головна » 2015 » October » 20 » До уваги учасників міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація”
22:24
До уваги учасників міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація”
До уваги учасників міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація”

   XXІІ міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація” відбудеться 21-22 жовтня 2015 року на базі Музею волинської ікони, відділу Волинського краєзнавчого музею, у м. Луцьку Волинської області. Програма конференції тут.

Порядок роботи

XXІІ міжнародної наукової конференції

Волинська ікона: дослідження та реставрація”

21 жовтня (середа)

Волинський краєзнавчий музей,

м. Луцьк, вул. Шопена, 20

 9.00 – 10.00            Реєстрація учасників конференції.

10.00 – 10.30           Відкриття конференції.

10.30 – 12.00           Пленарне засідання.

12.00 – 12.30           Перерва на каву.

12.30 – 14.00           Пленарне засідання (продовження)

14.00 – 15.00           Презентація видання: Щербаківські Вадим і Данило. Українське мистецтво: в двох томах з додатками. – Харків : Видавець Савчук О. О., 2015.

15.00 – 16.00           Відкриття виставки „Владика Андрей”, присвяченої 150-річчю від дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького (29.07.1865 – 01.11.1944). З колекції «Студіону» Музею сакрального мистецтва у Львові імені о. Антона Петрушевича Львівської митрополії УГКЦ.

22 жовтня (четвер)

Музей волинської ікони,

м. Луцьк, вул. Ярощука, 5

9.00 – 10.00     Представлення творів сакрального мистецтва з колекції Музею волинської ікони, відреставрованих у 2014–2015 рр.

10.00 – 13.00         Секційні засідання.

13.00 – 13.30            Перерва на каву.

13.30 – 14.00     Презентація каталогу „Волинська ікона XVIІ–ХVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею”. Упорядники: С. Василевська, А. Вигоднік. – Луцьк, 2015. – Ч. ІІ.

Після   15.00          Від’їзд учасників конференції.

Телефон для довідок: (0332) 24-34-12

Прес-реліз

„Волинська ікона: дослідження та реставрація”

ХХІІ міжнародна наукова конференція

м.Луцьк, 21-22 жовтня 2015 року

   Волинський краєзнавчий музей на базі свого відділу – Музею волинської ікони – проводить ХХІІ міжнародну наукову конференцію «Волинська ікона: дослідження та реставрація». Вітчизняні та зарубіжні вчені, музейні працівники та реставратори, починаючи з 1994 р., щорічно збираються у Луцьку, щоб поділитися своїми науковими здобутками у вивченні і реставрації пам’яток сакрального мистецтва Волині. Основним завданням конференції є узагальнення досвіду провідних науково-дослідницьких профільних організацій, музейних та освітніх установ з вирішення питань збереження, дослідження та реставрації волинського іконопису, привернення уваги науковців і громадськості до цього унікального явища в історії української мистецької спадщини.

   У ХХІІ міжнародній науковій конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» беруть участь 39 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусії та Польщі. Серед учасників конференції – науковці з Інституту українознавства імені І.Крип’якевича та Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, Інституту Центрально-Східної Європи у Любліні (Польща), Харківської державної академії дизайну та мистецтв, Донецького обласного художнього музею, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Калузького обласного художнього музею (Росія), Національного художнього музею Республіки Білорусь, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ), Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівської філії та інші. Доповіді та повідомлення учасників конференції опубліковані у науковому збірнику. Видання ілюстроване кольоровими світлинами, більшість яких публікується вперше.

   У перший день конференції у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться пленарне засідання та відкриття виставки «Владика Андрей», яка присвячена 150-річчю від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. На виставці представлені унікальні пам’ятки – меморіальні речі митрополита, твори сакрального мистецтва зі збірки «Студіон» Музею сакрального мистецтва ім. о. Антона Петрушевича Львівської архієпархії УГКЦ. У відкритті виставки візьме участь директор музею, .доктор богослов’я єрм. Севастіян Дмитрух.

   Учасникам конференції буде представлене видання із серії про видатних музейників України «Щербаківські Вадим і Данило. Українське мистецтво: в двох томах». – Харків: видавець Савчук О., 2015 р.

   У другий день конференція продовжить роботу у Музеї волинської ікони. Її учасники ознайомляться з пам’ятками волинського іконопису, що були відреставровані у 2014-2015 рр. реставраторами Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівської філії, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Під час роботи конференції відбудеться презентація 2 частини каталогу «Волинська ікона XVII – XVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею». Автори-упорядники А. Вигоднік, С. Василевська

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 908 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]