Головна » 2021 » June » 22 » До Дня Конституції України
11:29
До Дня Конституції України
До Дня Конституції України

24 червня о 12:00 у Волинському краєзнавчому музеї, з нагоди 25-річчя від Дня прийняття Конституції України, відбудеться історична година, яку проведе старша наукова співробітниця Яна Лис. Під час заходу буде презентовано виставку «Конституція України: у боротьбі за демократію».

Сформована вона на основі документів, світлин, плакатів, книг, газет, рукописних матеріалів та речових експонатів з фондів музею, які наочно висвітлюють той непростий шлях, що його пройшла наша країна виборюючи право на свій Основний закон.

Зокрема, увазі відвідувачів представлені фотокопії сторінок «Пактів і Конституції…» Гетьмана Пилипа Орлика (1710 р.), Конституція УНР 1918 року та її удосконалені проєкти 1920 року, квазі-конституції УРСР (1919, 1929, 1936, 1978 рр.), фотографії тих українських діячів ХХ століття, які були причетні до створення сучасного Основного закону нашої країни, тощо.

Унікальними є матеріали, передані до музею колишніми народними депутатами Верховної Ради України Андрієм Бондарчуком і Миколою Жулинським. Серед них, зокрема, чотири, нині вже доволі раритетні, оригінальні проекти Конституцій України 1992–1996 років та експресивні примітки (своєрідна літописна стенографія) Миколи Жулинського на аркушах з окремими статтями проекту Основного закону, зроблені ним під час обговорення і голосування за нього в ніч з 27 на 28 червня 1996 року.

Окремим блоком представлені й саморобні плакати з витягами із Конституції України та закликами, щодо дотримання прав людини, які у різні роки (в тому числі й під час Євромайдану) виготовляли борці за дотримання демократичних норм у нашій країні.

Виставка «Конституція України: у боротьбі за демократію» буде працювати в дні роботи музею включно по 24 серпня, коли ми відзначатимемо 30-річницю від Дня проголошення Незалежності України.

Відділ музейного розвитку
та екскурсійного забезпечення
Волинського краєзнавчого музею

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 280 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]