Головна » 2021 » November » 20 » До 100-річчя Української революції
16:15
До 100-річчя Української революції
До 100-річчя Української революції

Цими днями завершується п’ятиріччя пам’ятних подій сторічної давнини. Революційні події в Україні 1917–1921 років – це досить складний, суперечливий, і водночас, важливий етап на шляху творення нашої незалежної держави.

В контексті заходів по святкуванню 100-річчя Української революції у Ковельському історичному музеї проводились тематичні банерні виставки, підготовлені Українським інститутом національної пам’яті та екскурсії. Зокрема:
- Українська революція 1917–1921 рр. «100 років боротьби» (квітень-травень 2018 р.);
- Символ своєї свободи. 100 років Державного герба України (березень-квітень 2019 р.);
- Фактор свободи (лютий 2020 р.);
- Воїни. Історія українського війська (січень-лютий 2021 р.).

Поразка революції сталася внаслідок впливу багатьох факторів як зовнішніх так і внутрішніх, один з яких – незгуртованість політичної еліти.

Отож, в листопаді 1921 року відбувся останній так званий зимовий похід партизансько-повстанських підрозділів УНР проти більшовиків. Волинська група Юрія Тютюнника ліквідувала низку невеликих більшовицьких загонів, на якийсь час здобула місто Коростень, однак була розбита кіннотою Котовського під селом Малі Миньки на Житомирщині. 360 її вояків розстріляли під селом Базар, ще 62 відправили на допит у Київ, а ті, хто вижив, емігрували у Польщу. Другий Зимовий похід став завершальною сторінкою Української революції. Повстанський рух поступово згасає.

19 листопада науковий співробітник Ковельського історичного музею Василина Столярчук провела для здобувачів освіти ліцею №3 міста Ковеля лекцію на тему «Ковельщина в контексті визвольно-повстанського руху армії УНР 1917–1921 рр.».

Наш регіон зробив вагомий внесок у розвиток української революції. Пані Василина у доступній для учнів формі відтворила хронологію і перебіг історичних подій, розповіла про складний шлях українського державотворення початку XX століття.

Діти довідалися і про синьожупанну дивізію Армії УНР, сформовану поблизу Ковеля, яка складалася із військовополонених українців, вояків колишньої Російської армії. Основою дивізії стали створені в лютому 1918 року в таборах Раштат, Вецляр та Зальцведель кадри двох піхотних полків, формування яких завершено в березні 1918 року в районі Ковеля.

Крім інформативного матеріалу в ході лекції демонструвались світлини та ілюстрації, пов’язані із перебігом подій на Волині.

У музеї також розгорнута тематична експозиція на тему до 100-річчя української революції «Пам’ять Героїв Базару».

Мирослава Мороз,
головний зберігач фондів Ковельського історичного музею

Джерело: Ковельський історичний музей

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 250 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]