Головна » 2018 » February » 8 » Для Володимир-Волинського музею у Львові відреставрували 12 ікон (ФОТО, ВІДЕО)
12:07
Для Володимир-Волинського музею у Львові відреставрували 12 ікон (ФОТО, ВІДЕО)
Для Володимир-Волинського музею у Львові відреставрували 12 ікон (ФОТО, ВІДЕО)

Чергова партія з 12 відреставрованих ікон прибула зі Львова до Володимир-Волинського історичного музею ім. О.Дверницького. Про це інформує Волинь UA.

Вже багато років у музею склалася тісна співпраця з Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України під керівництвом Тараса Отковича. Продовжилась ця співпраця і у 2018 році. З фондосховища Володимир-Волинського історичного музею до Львова на реставрацію відбуло 12 ікон, які днями, вже оновленими, повернулися до музею. Датуються вони XVIII-ХІХ століттям.

За словами директора установи Володимира Стемковського, до музею вони потрапили в роки закриття храмів у Володимир-Волинському районі. Достеменно не відомо саме з храму якого села кожна ікона. Крім цього, ікони є як католицькі, так православні. На одній з ікон є навіть запис про те, хто давав гроші на її оновлення. Володимир Стемковський зауважує, що прихожани храму дбали за гарний вигляд ікон, тож і не було дивиною пожертвувати гроші, наприклад, на нову рамку для ікони. Взамін на зворотній стороні дозволялося написати, хто саме ці гроші пожертвував.

Щодо фінансової сторони реставрації, то здійснюється вона коштом державного бюджету, але доводиться звертатися і до благодійників. Зокрема, Микола Юнак надав транспорт для перевезення цінного вантажу у реставраційну майстерню до Львова. Водій Михайло Луцюк, директор музею Володимир Стемковський, наукові співробітники Ганна Доскоч, Олександр Стемковський та Олена Черенюк – здійснили цю відповідальну поїздку.

Варто зазначити, що це не остання партія відреставрованих творів сакрального мистецтва. Наразі у Львові на реставрації перебувають ще 12 ікон. А на жителів та гостей Володимира-Волинського чекає презентація відреставрованих іконописних шедеврів, яка відбудеться найближчим часом.

Відео АТМ ВОЛОДИМИР:

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 629 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.6/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]