Головна » 2018 » March » 9 » Для маневицького човна збудують окремий музей за 1,5 мільйона
20:45
Для маневицького човна збудують окремий музей за 1,5 мільйона
Для маневицького човна збудують окремий музей за 1,5 мільйона

Аби врятувати знайдений на Волині унікальний човен-довбанку для нього добудують краєзнавчий музей у Маневичах. Про це інформує ВолиньPost з посиланням на повідомлення Волинської фундації у Facebook.

«Я можу гарантувати, що у листопаді 2018 року буде добудований краєзнавчий музей для розміщення човна-довбанки», - про це заявив голова Маневицької районної державної адміністрації Андрій Линдюк під час візиту до нього журналістів та громадських активістів 7 березня.

Відтак, у Маневичах планують збудувати нову будівлю біля місцевого краєзнавчого музею, аби розмістити цінну знахідку. Чиновник повідомив, що з районного бюджету у кінці 2017 року виділили уже 72 тисячі гривень на розроблення проектно-кошторисної документації. А загалом обійдеться так званий музей одного експоната у 1,5 мільйони гривень.

Нині ж унікальна знахідка історії уже третій рік зберігається в ангарі у приватного підприємця.

Нагадаємо, що човна-довбанку знайшли у серпні 2015 року в урочищі Гострий Кут, між селами Старосілля та Копилля Маневицького району.

Хоча за цей період, каже директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич, вдалося провести науковий обіг експонату: довжина човна – 12 метрів 20 сантиметрів, товщина стінок – 7-8 см, глибина – 95 см. Науковці вважають, що деревина, з якої зробили човна, важила від 20 до 30 тон. Визначають зараз і швидкість, з якою рухалось судно.

Щодо віку човна, за словами краєзнавця, перший радіовуглецевий аналіз показав 1350 рік. «Встановлювали, що і 1236, і 1254. Проте, коли ж знову приїздили науковці з Києва, під час круглого столу ми дійшли згоди, що така деревина може поводитися із тисячолітньою історією. Тобто це Київська Русь, а можливо трішки пізніше», - додав Хомич.

Але лише тоді, коли буде адаптоване приміщення під човен, можна буде провести ґрунтовне дослідження, - переконаний директор Маневицького краєзнавчого музею.

На сьогодні туристам немає доступу до унікального човна-довбанки. У ангарі на пилорамі екскурсію не проведеш, тим більше небайдужий підприємець погоджувався прийняти у себе експонат лише на кілька місяців.

Категорія: Маневицький краєзнавчий музей | Переглядів: 616 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]