Головна » 2016 » September » 2 » День знань у Затурцівському музеї
10:27
День знань у Затурцівському музеї
День знань у Затурцівському музеї

1 вересня 2016 року, у День знань, Затурцівський меморіальний музей В’ячеслава Липинського гостинно відчинив свої двері для проведення тематичного уроку “Щоб у серці жила Батьківщина” учням дев’ятого класу місцевої школи.

Після короткого вступного слова класного керівника Людмили Коляди завідувач музею Віталій Кушнір розповів школярам про видатних людей краю, які протягом багатьох століть активно боролися за державну незалежність України. Свій виклад про період національно-визвольних змагань початку та середини двадцятого століття промовець підсилював численними рідкісними фотографіями з фондів музею та особистого архіву. Особливе зацікавлення викликали фото з першого масового мітингу в Затурцях, проведеного 10 червня 1990 року з нагоди освячення впорядкованої могили В.К.Липинського, на яких діти впізнавали своїх батьків, сусідів, знайомих. В очах слухачів прочитувалась гордість за односельців, які в той вирішальний для долі України час не стояли осторонь загального процесу, а відважно підняли знамено боротьби за державну незалежність, продовжуючи справу попередніх поколінь.

Провідний науковий співробітник музею Наталя Гатальська, привітавши дев'ятикласників зі святом, запропонувала їм оглянути виставку “Цей шляхетний світ мережива”, де молодь мала можливість не лише полюбуватися виробами місцевих майстринь ручного плетіння гачком, а й приміряти вишукані капелюшки та сфотографуватися в них на пам'ять. На завершення гості ознайомилися з живописними полотнами, об'єднаними поетичною назвою “Моя Волинь, мої Карпати” знаного педагога, художника і дизайнера, автора книг Ореста Хмельовського. Враження про виставку, залишені учнями у книзі відгуків, переконливо свідчать про її велике виховне значення.

Віталій Кушнір,
завідувач музею

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 1028 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]