Головна » 2017 » October » 6 » День пам’яті Олени Пчілки у Колодяжненському музеї Лесі Українки
10:23
День пам’яті Олени Пчілки у Колодяжненському музеї Лесі Українки
День пам’яті Олени Пчілки у Колодяжненському музеї Лесі Українки

4 жовтня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося урочисте відкриття виставки «Олена Пчілка в фотографіях та портретах», присвяченої світлій памяті (87 років від дня смерті) дитячої письменниці, першій жінці-байкарці в українській літературі, етнографу-фольклористу, публіцисту, мемуаристу, лінгвісту, перекладачу, громадській діячці, матері Лесі Українки – Олені Пчілці.

На виставці експонуються чотири портрети письменниці з фондів музею. Два з них подаровані в честь 50-річчя з дня створення музею, відомою талановитою волинською художницею Валентиною Михальською, яка мешкає в с. Хворостів Любомльського району.

Виставку прикрашає виконаний на замовлення музею, в дуже ніжних пастельних тонах портрет Олени Пчілки, київської художниці Лариси Іванової.

Цікавий і неоднозначний для художнього сприймання портрет Олени Пчілки роботи львівського народного художника, лауреата Шевченківської премії Євгена Безніско. Дарунок музею в честь 60-ліття його створення.

Також на виставці представлено ряд фотопортретів Олени Пчілки відзнятих у відомих фотосалонах Києва, Санкт-Петербурга, Відня, одна з найкращих широко відомих фотографій в розквіті жіночої краси письменниці за фотографована в м. Ковелі у фотолабораторії Епштейна.

Душу і очі школярикам і дорослим відвідувачам причарують ілюстрації Лариси Іванової до дитячих творів Олени Пчілки «Дивна хатка» та до поеми «Козачка Олена» проілюстровані Валентиною Михальською.

Прижиттєві журнали: «Зоря», «Молода Україна», в яких друкувалися твори Олени Пчілки,наукові збірники та книги письменниці для дітей.

У відкритті виставки взяли участь наукові співробітники музею, гуртківці клубу «Лесине джерельце» та учні 3-Г класу Луцької гімназії №4 ім. Модеста Левицького.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 630 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]