Головна » 2015 » November » 7 » День народження Художнього музею
20:50
День народження Художнього музею
День народження Художнього музею

   5 листопада відбулася акція «Музей, як царина подвижництва…» в межах культурно-мистецького проекту із традиційного циклу «Сторінками історії Художнього музею м. Луцька – відділу ВКМ», приурочена до дня народження музею (42 роки).

   Завідувач Навроцька Зоя Михайлівна сфокусувала увагу присутніх на проблемі осмислення ролі музеїв у суспільному бутті; ще раз пройшлись етапами створення колекції Художнього музею міста Луцька; згадали імена всіх, хто долучився до її збереження та розбудови.

   Відбулась презентація портрету Анатолія Дублянського (1912-1997), який створила волинська художниця Галина Івашків.

   Дмитро Зінько, старший науковий співробітник, відтворив хронологію етапів становлення Художнього музею у 50-60-х роках; цікаві спогади людей, які в різний час були причетні до його діяльності.

А саме, під час Другої світової війни, Волинський музей був залишений ще до приходу радянської армії і залишався без догляду, без охорони, без керівництва до кінця травня 1944 року. 30 травня 1944 року було складено Акт прийняття музею (експонати, які були наявні) Засядчуком Володимиром Петровичем. З 1946 по 1953 роки директором була Тривайло Віра Трохимівна; з 1953 до другої пол. 1950-х років – Тушкан О. П.; до кінця 1950-х років –Пономарьова Варвара Захарівна. На початку 1960-х директором музею призначений Анатолій Петрович Каліщук ...

   До привітань долучились і представники влади: Яковлев Тарас Володимирович – перший заступник міського голови та Стрільчук Віталій Васильович – заступник начальника управління культури Волинської ОДА, начальник відділу охорони культурної спадщини та фінансового забезпечення (на фото внизу).

   Теплі слова вітання та підтримки прозвучали від директора Волинського краєзнавчого музею, відділом якого є Художній музей, Силюка Анатолія Михайловича.

   Ковальчук Євгенія Іванівна, заступник директора Волинського краєзнавчого музею згадала людей, які усе своє життя присвятили музею. Зауважила, що на святкуванні присутні Левицька Тамара Леонідівна, яка працює в Художньому музеї з середини 70-х років, Серафима Серафимівна Скрипник – незмінний касир музею на протязі 40 років з 1973 р., доглядач Анна Андріївна Бойко, яка працює ось уже понад 34 роки.

   Науковий співробітник Рима Кашевська працювала у ВКМ понад 50 років з 1951 року. Її колегою була науковець Тетяна Андреєва, завдяки якій, можливо, перлини сьогоднішньої колекції Художнього музею не були вивезені до більших музеїв Львову, Москви чи Ленінграду.

   Родзинкою свята, своєрідним подарунком працівникам музею та його гостям стала зустріч із творчою майстернею «Театр у кошику» з міста Львів. Актори долучились до урочистостей виставою «Я йду, Христе…», яка надзвичайно співзвучна обраній темі свята. Текстову основу вистави склала епістолярна повість Григорія Лужницького «Дванадцять листів о. Андрея Шептицького до матері» і фрагменти спогадів Софії Шептицької «Молодість і покликання Романа Шептицького». Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький (у майбутньому митрополит Андрей), приймає рішення йти духовним шляхом. Вистава може бути зрозумілою людині будь-якого віросповідання чи конфесії. Адже йдеться в ній про подвижництво, про пошук віри, про дорогу до Бога, про усвідомлення своєї місії в житті і не відступництва від неї. А ще – про високу культуру почуттів – як суто людських, так і релігійних. В ролях: митрополит Андрей – Володимир Губанов (актор львівського театру «Воскресіння»); Софія Шептицька – Лідія Данильчук (заслужена артистка України), режисер – Ірина Волицька (заслужений діяч мистецтв України).

    (21 жовтня 2015 року у Волинському краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Владика Андрей», присвячена 150-й річниці від дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького).

   Після вистави усі присутні мали нагоду поспілкуватись із відомими особистостями царини музейництва та знаними в Україні та за її межами акторами.

   Особлива подяка за солодкий подарунок від тм «Rozalini» (фото на початку матеріалу) в особі виконавчого директора Клімчука Олега Євгеновича.

   На фото: Олена Слота (провідний науковий співробітник) та Серафима Серафимівна Скрипник (незмінний касир музею на протязі 40 років від відкриття в 1973 році) з тістечками за особливим рецептом Серафими Серафимівни.

   Колектив дякує друзям, колегам, знайомим за привітання!

Фото: Віктор Чухрай

Джерело: Художній музей

Категорія: Художній музей | Переглядів: 1095 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]