Головна » 2019 » January » 23 » Цього не можна забувати…
14:24
Цього не можна забувати…
Цього не можна забувати…

До Дня пам’яті жертв Голокосту і 77-ої річниці розстрілу єврейського населення Волині, у Волинському краєзнавчому музеї 25 січня 2019 року о 12.00 год. відбудуться відкриття виставки та історична година «Голокост на Волині. Цього не можна забувати…».

На виставці, підготовленій працівниками відділу новітньої історії музею, експонуються копії документів з Державного архіву Волинської області про діяльність окупаційної нацистської влади, накази, розпорядження, оголошення стосовно поведінки євреїв. Особливу увагу привертають надані Волинською релігійною громадою прогресивного іудаїзму фото з архіву музею Яд Вашем (Ізраїль), на них зображені лучани, котрі загинули під час нацистської окупації в Луцьку (42 світлини). На Волині загинуло 110 тис. євреїв (25658 у Луцьку).

З фондів Волинського краєзнавчого музею представлено сувій Тори XVII ст., безцінний експонат передала до музею Кондратюк Тетяна Вадимівна у 1980 році, фото єврейської синагоги в Луцьку, 1930-ті рр., зруйнованого гетто Луцька, 1942 р., меморіальні книги пам’яті: Маневичі, Городок, Лешнівка, Камінь-Каширський, Рожище, Горохів, Ковель, Володимир-Волинський, Олика. Книги були видані в Ізраїлі у післявоєнний період та передані до музею колишніми волинянами євреями.

У заході візьмуть участь: Сергій Швардовський – виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму, та вокальний ансамбль ветеранів «Яхад». Представлення виставки – науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Олена Дубень.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 411 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]