Головна » 2018 » December » 12 » Цікава метрологія в музеї
17:08
Цікава метрологія в музеї
Цікава метрологія в музеї

З 11 грудня 2018 року у Волинському краєзнавчому музеї діє виставково-освітній проект «Народна метрологія українців». Першими його учасниками стали школярі 5-А класу Луцької загальноосвітньої школи І‒ІІІ ст. № 25.

Сьогодні для них у музеї проведено заняття з цікавої метрології. Учні познайомилися з давніми способами визначення часу за сонцем, зорями, квітами. Вони дізналися про давні міри ваги (пуд, фунт), довжини (аршин, п’ядь, лікоть, сажень), об’єму та місткості (гарнець, бочка, відро), площі («день землі», «плуг землі»), а також як здійснювались ці виміри.

П’ятикласники, прослухавши екскурсію, змогли застосувати свої знання на практиці. Вони розгадували кросворд, в якому потрібно було відгадати назви квітів, що відкриваються і закриваються у певний час; визначали час за зображеннями сонячних годинників з різних міст України. Учні виміряли розмір ступні в сантиметрах та переводили його в дюйми; п’ядями міряли довжину крайки, а ліктями – нитки.

Математичні завдання, які виконували команди, допомогла адаптувати до шкільної програми вчитель математики та класний керівник 5-А класу Луцької загальноосвітньої школи І‒ІІІ ст. № 25 Жуковська Тетяна Григорівна.

Щиро вдячні вчителю, школярам та батькам за активну участь у музейному проекті.

Запрошуємо усіх охочих пізнати цікаву метрологію у нашому музеї!

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 537 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]