Головна » 2016 » April » 14 » Човен ХІІІ століття, знайдений у Маневицькому районі, може змінити «прописку» (ФОТО, ВІДЕО)
10:12
Човен ХІІІ століття, знайдений у Маневицькому районі, може змінити «прописку» (ФОТО, ВІДЕО)
Човен ХІІІ століття, знайдений у Маневицькому районі, може змінити «прописку» (ФОТО, ВІДЕО)

   Помістивши знайдений на Волині човен-довбанку ХІІІ століття під скляний саркофаг у Луцьку, можна не лише забезпечити йому кращі умови зберігання, але й суттєво покращити туристичний потенціал регіону. Що ж, у Луцьк може «припливти» унікальна річ, до якої сходитимуться усі небайдужі до історії. Таку думку висловив голова Волинської облради Ігор Палиця, – пише ІА Волинські Новини.

   На його думку, Волинь – це область, яка має значний ресурсний потенціал в плані залучення інвестицій та розвитку туризму. Тому головним завданням є створення комфортних умов для інвесторів. Окрім того, важливо попередити вимагання хабарів за відкриття бізнесу та «відкатів» від його прибутку.

    «Потенціал у нас дійсно величезний. Але чимало речей заважає навести порядок. Багато землі свого часу роздали, ділянки стоять порожні, незабудовані. Доріг немає, каналізації досі немає, – зазначає Ігор Палиця. – Ми повинні зробити Волинь туристично-привабливим регіоном. Наше з вами завдання - якомога довше затримати туриста на території області.

   Окрім того, нині в області чимало історико-культурних пам’яток у занедбаному стані. Навіть історична перлина Луцька – замок Любарта – на фоні фортеці у Кам’янець-Подільському виглядає бідно», – переконаний Ігор Палиця.

   А що стосується старовинного човна, переконаний голова Волинської облради, його слід перевезти у Луцьк, розмістивши під скляний саркофаг.

   До слова, питання перевезення волинської знахідки в обласний центр голова облради вже обговорював під час зустрічі з колективом науково-пошукової групи «Звід пам'яток».

   Своєю чергою, там зауважили, що раніше стародавній човен планували зберігати в Маневичах, створивши музей одного експонату. Проте погодились, що у Луцьку знахідка буде користуватися більшим попитом серед туристів. З їх же слів, якщо човен належно підготувати, то його можна транспортувати до Луцька – від цього він не постраждає.

   Нагадаємо, звістка про стародавній човен, знайдений на Волині, облетіла в серпні 2015 року всю Україну.

   Як з’ясувалося згодом – це 12-метровий човен-довбанка. В Україні такі човни називають довбанками тому, що вони видовбані з цілого стовбура дерева. Краєзнавці стверджували: якщо їхні припущення підтвердяться радіовуглецевими аналізами, довбанка претендує на вседержавну унікальність, а на місці, де її знайшли, проведуть серйозні археологічні дослідження. На жаль, цей човен не могли законсервувати, аби зберегти знахідку - за відсутності необхідного консерванту.

   Човен міг належати литовським князям. Раніше науковці допускали, що йому може бути близько п’ятисот літ. Але результати радіовуглецевого аналізу у Київській Радіовуглецевій лабораторії Інституту геохімії навколишнього середовища перевершили їхні сподівання. Есперти кажуть, що човен-довбанка «приплив» до нас із 1350-го.

Відео Волинські Новини:

Категорія: Маневицький краєзнавчий музей | Переглядів: 783 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]