Головна » 2017 » April » 21 » Борис Ревенко: Кіно і друзі
15:43
Борис Ревенко: Кіно і друзі
Борис Ревенко: Кіно і друзі

20 квітня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір спогадів «Борис Ревенко: Кіно і друзі» з нагоди 80-річчя від дня народження головного режисера народної аматорської кіностудії «Волинь», заслуженого працівника культури України.

Провідний науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи Лариса Гриб розповіла присутнім про життєвий шлях режисера.

З творчим доробком Бориса Павловича ознайомила його колега, журналіст Світлана Зозуля.

Спогадами поділилася дружина Галина Сергіївна. Відвідувачі переглянули фрагменти фільмів Бориса Ревенка.

Прозвучав марш кіноаматорів у виконанні Ольги Козирської (керівник Марія Лукач) з Луцької музичної школи № 1 імені Фредеріка Шопена.

Довідково:

Борис Павлович Ревенко народився 25 квітня 1937 р. в селі Журженці Лисенського району на Черкащині, де і пройшли його дитячі та юнацькі роки.

З 1978 року проживає в Луцьку, де очолює відділ аматорського фото-кіноместецтва в обласному Будинку народної творчості. У 1975 р. Борис Ревенко стає режисером аматорської кіностудії «Волинь».

Загалом Борисом Ревенком знято біля трьохсот кінофільмів, п’ятдесят із яких стали лауреатами республіканських, всесоюзних і міжнародних конкурсів.

Робота народної аматорської студії «Волинь» під керівництвом Бориса Ревенка – фільм «Ранок з Тіффані» (режисер С.Федонюк, оператор В.Михно) – стала лауреатом шостого міжнародного кінофестивалю в Херсоні, отримавши золоту медаль UNICA (єдина найвища нагорода серед кіноаматорів України, заснована 1937 років).

Борис Павлович очолював волинський осередок Національної спілки кінематографістів України. Був також колекціонером, зокрема зібрав колекцію фотокінотехніки. На громадських засадах створив Музей історії кінематографії та фотомистецтва Волині.

Помер Борис Павлович Ревенко 4 червня 2015 року на 79 році життя.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 613 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]