Головна » 2018 » April » 2 » Біографічне оповідання «Молодість Лесі Українки» Гліба Лазаревського віднині у фондах музею
15:48
Біографічне оповідання «Молодість Лесі Українки» Гліба Лазаревського віднині у фондах музею
Біографічне оповідання «Молодість Лесі Українки» Гліба Лазаревського віднині у фондах музею

Нещодавно фонди Волинського краєзнавчого музею поповнились рідкісним виданням: книгою Гліба Лазаревського «Молодість Лесі Українки», яка вийшла 1943 року у видавництві «Український голос» у Вінніпезі (Канада).

Біографічне оповідання, яке охоплює період від народження поетеси до 1895 року, до її повернення з Болгарії по смерті дядька, М.Драгоманова, створене автором 1937 року на основі архівних матеріалів родини Драгоманових, над якими Г. Лазаревський працював в Українському інституті у Варшаві під час відрядження 1930-39 рр.

Це друге видання праці Г. О. Лазаревського (перше було здійснене 1937 року накладом Центрального Українського Жіночого Товариства Союзу Українок у Львові), хоча його назви немає у переліку праць, уміщених після статті про Лазаревського Гліба Олександровича, О.О.Лазаревського та І.Б.Усенка (Енциклопедія історії України: У 10 т. – Т. 6: Ла – Мі, 2009. – с. 26-27), а в статті автори зазначають, що біографічне оповідання «Молодість Лесі Українки», написане 1937 року, автор опублікувати не зміг.

А було ще й третє видання, 1948 року, з поміткою «Повість»; про нього згадується у Путівнику по фондах відділу рукописів Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (с. 403).

Отже, пошуки ще попереду.

Наталія Пушкар,
головний хранитель Волинського краєзнавчого музею

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 443 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]