Головна » 2021 » February » 27 » «Білий та сірий будинки Косачів» у селі Колодяжне реставрують рамках програми «Велике будівництво»
11:27
«Білий та сірий будинки Косачів» у селі Колодяжне реставрують рамках програми «Велике будівництво»
«Білий та сірий будинки Косачів» у селі Колодяжне реставрують рамках програми «Велике будівництво»

Цього року в програму «Велике будівництво» увійшло 300 проєктів соціальної інфраструктури, із них – 20 об’єктів культурного спрямування. Про це під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Інфраструктура» повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Слід зауважити, що до об’єктів культурного спрямування, котрі будуть реставровуватися коштом державного бюджету, входить й проєкт реставрації  «Білого та сірого будинків Косачів» в селі Колодяжне Ковельського району.

За словами Міністра, реалізація таких проєктів сприятиме підвищенню культурного рівня наших громадян, а збереження та розвиток культурних об’єктів об’єднуватиме народ та покаже світові нашу систему культурних цінностей.

Питання збереження музею Лесі Українки у селі Колодяжне та виділення на це коштів державного бюджету виконавча влада області вже неодноразово порушувала перед керівництвом держави.  Адже реставраціно-ремонтні роботи потребують значних фінансових затрат, що є непосильним для обласного бюджету.

Внаслідок тривалої експлуатації та дії природних факторів меморіальні будиночки перебувають у незадовільному стані та потребують негайного втручання з боку реставраторів. Інакше, за словами керівництва музейного комплексу, ми можемо втратити цінну пам’ятку культурної історії України.

До слова, садиби Лесі Українки у с.Колодяжне Ковельського району («Сірий та Білий будинки Косачів») – пам’ятка історії національного значення, що взята під охорону держави відповідно. Наразі внаслідок тривалої експлуатації та дії природних факторів меморіальні будиночки перебувають у незадовільному стані.

Волинським краєзнавчим музеєм у 2019 році була виготовлена документація на «Реставраційно-ремонтні роботи пам’яток культурної спадщини «Білого та Сірого будинків Косачів» в с.Колодяжне. Проєкт пройшов експертизу ДП «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА» та погоджений Міністерством культури України у грудні 2019 року.

Робочим проєктом передбачається здійснення комплексу заходів з покращення технічного стану об’єктів та їх фізичного збереження в існуючому вигляді, які не зачіпають історичної сутності та не змінюють характеристик властивостей, які є предметом охорони пам’яток.

Джерело: Волинська обласна рада

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 211 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]